Ne Aramıştınız ?

Alüminyum Folyolu Buhar Kesici

Alüminyum Folyolu Buhar Kesici konusunu aktardığımız bu içeriğimizi Kanyon Yapı kurumsal sitemizden hemen inceleyebilir ve anında bilgi alabilirsiniz. Alüminyum folyolu buhar kesici modern metal klipsli çatı kaplamanın vazgeçilmez bir ürünü olan en yaygın buhar bariyeri türüdür.

Alüminyum Folyolu Buhar Kesici Ürünler


Alüminyum folyo buhar bariyeri temel olarak polietilen bazlı bir polimerdir. Üst kısımdaki alüminyum folyo yansıtıcı bir işleve sahiptir. Merkezi sertleştirici, alt tarafında polietilen naylon bulunan alüminyum folyoya tutturulmuştur. Nem ve buhardan etkilenen yalıtımdan önce, yüksek su buharı bariyeri işlevine sahip bu ürünü kullanmanız önerilmektedir. Trapez sac veya OSB üzerine genellikle ilk kat metal klips çatı uygulanır ve sonraki kat taş yünü, camyünü, OSB vb. ile içeriye kaçan buharın geçişine engel olunur. Böylece zamanla üst katmanlarda korozyon ve çürüme oluşumunu engeller.

Ortadaki takviye sayesinde işini yıllarca yapar. Tüm alüminyum folyo buhar bariyerleri, polietilen bazlı polimerlere dayanmaktadır. Üzerindeki alüminyum folyo reflektif bir üründür. Ürünlerin buhar kesme işlevinin oldukça gelişmiş olması kullanım esnasında pek çok avantaj sunmaktadır. Bu ürün nem veya buhardan etkilenmez. Tüm izolasyonlardan önce kullanılır.

Bu ürün genellikle metal klipsli çatılar için kullanılır. Bu, birinci katmana, trapez saca veya OSB´ye uygulanabilir. Bu ürünü kullanırken bu tabakadan hemen sonra gelen ürün de taş yünü ürün içerisinden oluşabilecek ürün buharlarının cam yünü tabakasına geçişini engellemektedir. Bu sayede üst tabaka da zamanla korozyon ve çürümeyi önler.

•    Havalandırmalı ve havalandırmasız tüm çatılarda kullanılır.
•    Mesken mahallerinde çatı arası kaplamalarda kullanıldığında konveksiyondan kaynaklanan ısı kayıplarını önler. Uygun iklim koşullarının oluşmasını sağlar. 
•    Kırpılmış metal çatılarda trapez kaplama için kullanılır.
•    Alüminyum folyo kaplı yalıtım malzemeleri ile nem bariyeri olarak kullanılan alüminyum folyonun birleşim yerlerinin sızdırmazlığında kullanılır.

Alüminyum Folyolu Buhar Kesicinin AvantajlarıAlüminyum folyolu buhar kesici pek çok avantajı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Avantajlar şu şekilde listelenebilir;

•    Su buharı geçirmez.
•    Su, nem ve rüzgara karşı yalıtım duvarı oluşturur.
•    Yaşam ortamlarını çok daha konforlu hale getirir.
•    Esnek ve uygulaması kolaydır.
•    Serbest hava sirkülasyonu ısı kaybını önler.
•    İklimlendirme sistemlerinde yırtılmaya ve neme ve eskimeye karşı son derece dayanıklıdır.
•    Metal alaşımlı yüksek basınçlı havalandırma kanallarının yalıtımı için uygundur. Yüksek nem direnci istenen yalıtım alanlarında kullanılır.

Alüminyum Folyolu Buhar Kesici Ürünlerin İşlevi Nedir?

Alüminyum folyolu buhar kesici ürünlerin ilk işlevi, binaları nem ve rutubetten korumaktır. Bu ürünler aynı zamanda uygulama alanında su geçirmez özellikte olup, sıcak veya soğuk havalarda ısı kaybı olmamasını sağlar. Her mevsim için buhar kesici örtüler mevcuttur. Hakim nem bariyeri olan buhar dengeleyici örtü, buharın geçmesine izin veren yapılarla bir binanın yapısal elemanlarını koruyarak, çatıları ve cepheleri şiddetli yağmurdan, soğuktan ve nemi dışarıda tutmaya yardımcı olur. Buhar dengeleyici ürünler istenilen gramajlarda sipariş edilip üretilebilir. Bu ürünler %100 su geçirmezdir.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • İllbruck Ürünleri
    Aradığınız yüksek performanslı inşaat malzemeleri arasında İllbruck markasına sahip, eşsiz özelliklerdeki ürünlerin tamamına firmamız Kanyon Yapı aracılığı ile erişebilirsiniz. ...
  • Hava Şartlarına Dayanıklı Düşük Mod Silikon Mastik DOWSIL 791
    Kanyon Yapı´da Hava Şartlarına Dayanıklı Düşük Mod Silikon Mastik DOWSIL 791 ürünü en uygun fiyatlarla sizlere sunuldu. Sitemizden hemen ürünü inceleyebilir ve en iyi fiyatlar için müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. ...
  • Trio Plus Çatı Cephe Örtüleri
    Trio Plus Çatı Cephe Örtülerimize yakından gözatmak ister misiniz? Kanyon Yapı´nın en çok tercih edilen ürünleri arasında olan bu ürünlere web sitemizden gözatabilir ve anında sipariş verebilirsiniz. ...
Whatsapp