Ne Aramıştınız ?

Bonus Taş Yünü

Taşyünü ürününün diğer bir adı kaya yünü olarak bilinir. Bonus taş yünü ürünü ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgiler burada... Volkanik olarak kayaçlar ile elde edilmiş olan bazaltların, diyabazların, dolomitlerin birleşimi ile ortaya çıkan mineraller, inorganik taşlar ile birleştirilmekte ve ortalama olarak 1500 derece ile 1400 derece aralıklarında ergitilmesi, elyaf şekline getirilmesi sonucuyla elde edilmektedir. %97 olarak şekilde doğal bir elyafın yer aldığı taşyünü ürünlerinde yangına karşı dayanıklı oluşu, yağmur sularına karşı itici özellikleri, ses yaltıımı ve ısı yalıtımı konusunda da etkili oluşu ile bilinen bu üründeki lif çapına bakacak olursak ortalama olarak 3&5 mikrondur. Yoğunluğu ise 40 kg/m3 ile 200 kg/m3 aralıklarında olan bu ürüne en uygun fiyatlardan sahip olabilmek için Kanyon Yapı firmamıza +90 216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz.


BONUS TAŞYÜNÜ BAZI ÖZELLİKLERİ


Türkiye´nin taşyünü markası konusunda yükselen değeri Bonus Taşyünü ürünü ile bir çok özellik, bir çok fayda sizlere sunulmaktadır. Ürünle ilgili kataloglara erişmek ve en uygun fiyatlardan bu ürüne Türkiye ve Dünya´nın her yerinden sahip olmak için bizi aramanız yeterli olacaktır. Faydalara bakacak ve faydalardan kısa bilgiler verecek olursak;

* İçerdiği lif yapısı ile hemen her katmanında yer alan özel işlemeler ile elede edilmiş olan doymuş denilebilecek kadar yoğun olan Taşyünü ürünleri iyi bir su iticidir. Bu özelliğinin yanı sıra Bonus Taşyünü ürününde yer alan buhar geçirgenliği seviyesi de nem ile alakalı olarak binanızın  içerisinde nemin kalmasını engelleyecektir.
* Taşyünü ürünlerinden kullanılan binalarda daha sağlıklı ve konforlu yaşam alanları elde edilir.
* Bu ürün kullanıldığı tüm alanlarda ısı yalıtımı sağlar.
* Bu ürün kullanıldığı tüm alanlarda ses yalıtımı sunar.
* Bu ürün kullanıldığı tüm alanlarda yangına karşı dayanıklılık sunmaktadır.
* Bonus taşyünü ürünleri ısı iletkenliğine bakıldığında 0,036W/mk ile 0,040W/mK aralıklarındadır.
* Taşyünü ürünlerinde yer alan inorganik yapı sebebiyle üründe bakteri üremesi mümkün değildir. Bonus taşyünü ürünleri ülke genelinde kendini kanıtlayan nadir ürünlerdendir.
* Ürün uygulandığı alanlarda sıcağa maruz kalsa bile, rutubetli bir alanda yer alsa bile boyutunda genleşme, değişme olmayacaktır.
* Uzun ömürlü oluşu, dayanıklı oluşu sebebiy ile bir çok işletme, uygulayıcı tarafından Bonus marka Taşyünü tercih edilmektedir.
* Bonus taşyünü ürünlerinde yer alan uzun lif yapısı sayesinde kesimde, laminasyonda, düzgün kenarlar ve yüzeylere sahip ürünler kullanmış olursunuz.
* Bonus taşyünü ürününe baktığımızda 1000 derecelere kadar sıcaklıkların dayanılması mümkündür, yani bu ürün yangına karşı dayanıklı ve yalıtım konusunda da oldukça etkilidir.
* Taşyününde yer alan elyaflar sebebiyle ürün uygulandığı alanlarda ses yalıtımı sunar.
* Bonus taşyünü ürünü A1 sınıfına sahip olan yanmaz malzemeden üretilmiştir. (TS EN-13501)

Sizlerde bu muhteşem malzemelerden elde edilmiş olan BONUS TAŞYÜNÜ ürününe Kanyon Yapı güvencesi ile en uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.
 

BONUS TAŞYÜNÜ BAZI KULLANIM ALANLARI


Kanyon Yapı´nın uygun fiyat politikasını değerlendirerek temin edeceğiniz ürünümüz öncelikle size ısı yalıtımını, ses yalıtımını sunacaktır. Ayrıca yangınla ilgili olarak yalıtım imkanını da sağlayacaktır. Rutubetin, nemin olduğu alanlarda da bir çok uygulayıcı tarafından Bonus ürünü tercih edilmektedir. Genellikle kullanıldığı alanlardan kısaca bahsetmek gerekirse;

- Endüstriyel alanlarda ısı ve yangın ile alakalı yalıtım işlerinde tercih edilir.
- Çelik kapı sektöründe üreticilerin kapı içlerinde yangın yalıtımı sunması sebebiyle tercih sebebidir.
- Gemilerin yapımı sırasında sulardaki iticiliğinin ön planda oluşu sebebi ile tercih edilmektedir.
- Dış cephe yalıtımlarında kullanılır. Ürün dış cephelerin kaplanmasında ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve yangın yalıtımı için kullanımı yaygın olan bir üründür.
- Bölme duvar yapımı ile alakalı ses, yangın ve ısı yalıtımı için kullanımı yaygın olan Bonus Taşyünü ürünüdür.
- Sandviç panellerin uygulanmasında ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve yangın yalıtımı için kullanılır.

Çok daha fazlası için bize iletişim sayfamızdaki telefon numaramızdan, sitemizde yer alan Kanyon Yapı Whatsapp hattından veya kurumsal INSTAGRAM hesabımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Ürün Resmi
Whatsapp