Ne Aramıştınız ?

Buhar Dengeleyici Neden Gereklidir.

Buhar Dengeleyici ürünleri uygulandığı alanlarda ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Isının değişken bir durumda bulunduğunu bilmekteyiz, işte bu değişkenliğin oluşturmuş olduğu deformasyonu yok eden buhar dengeleyici malzemeler, nem bariyeri ve buhar kesici ürünler Kanyon Yapı tarafından sizlere muhteşem indirimli fiyatlar ile sunulabilmektedir. Web sitemizde bulunan Nem Bariyeri & Buhar Kesici kategorisi içerisinden tüm ürünlerimizi inceleyebilir ve anında ülkemizin her yerinden indirimli fiyatlar alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Yapılar, Binalar vb.. alanlar için buhar dengeleyici ürünler sayesinde nefes alacak ve dış etkenlerden maksimum koruma sağlayacaksınız.

Buhar Kesici ve Buhar Dengeleyici bu ürünler ses, yangın, ısı, su yalıtımı alanında sizlere faydalar sağlamaktadır. Kanyon Yapı yalıtım malzemeleri alanında tecrübeli ve konusunda uzman personeli ile sizlere en iyi destekleri sunabilmektedir. Geniş ürün yelpazesi ve stoklarındaki avantajları ile sizlerde Buhar Dengeleyici ürünlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Firmamızın satışını sağladığı ve ülkenin her bir köşesine gönderimini yaptığı bu ürünler, su yalıtım örtüsü, buhar kesici ürün olarak bilinmektedir. Hava geçirmeyen ve yoğuşmasız olarka üretilen ürünlerimiz yapılarınızdaki hava geçişlerini kontroleder ve muhteşem koruma sağlar. Aynı zamanda uygulandığı alanlarda ısı transferini de kontrol etmektedir. Sizlere maksimum fayda sağlayacak olan %100 hava geçirmeyen bu ürünün diğer bir özelliği ise, sıcak buharın yoğunlaşarak su damlacıklarına dönüştüğü soğuk dış yapıların yüzeylere taşınmasını önleyecektir. Muhteşem ürünlere en uygun çözümler için kesinlikle bize ulaşmalısınız..

Buhar Dengeleyici Su Dayanımı
 
1.1. Su Buharı Difüzyon Geçirgenliği :

 
Ortam sıcaklık değişimi nedeniyle oluşan iki ortam arasındaki basınç farkıyla su buharını içinden geçirmesidir. Buhar geciktirici ve dengeleyicilerin kullanılmadığı kesitlerde yapı malzemeleri, su buharına ve buharın oluşturduğu basınca karşı tam bir direnç gösteremez. Yapı malzemelerinin kendi bünyelerindeki difüzyon dirençleri farklıdır ve buhar geçişi esnasında oluşan farklı dirençler sebebiyle ‘yoğuşma’ su buharının hareket yönündeki tüm kesitte kaçınılmaz hale gelmektedir. Buhar dengeleyici fiyat
bilgisi için bizi arayın..

Tyvek Supro Plus,Nem bariyeri,gebaude,triotex,wabis,su yalıtımı,buhar dengeleyici,buhar dengeleyici örtü,tyvek solid,tyvek fire curb
 
1.2. Su Buharı Difüzyonu – Eşdeğer Hava Tabaka Kalınlığı Sd (m)
 
Yapı malzemesinin su buharına karşı gösterdiği dirence eşit, hareketsiz hava tabakasının kanlılığı olarak tanımlanan değerdir. Malzemelerin özellikleri EN 12572; 1931’e göre belirlenir. Ürün sınıflandırılmaları eşdeğer Hava Tabaka Kalınlığı Sd değerine bağlı olarak yapılmaktadır.
 
Nefes alan Trio Plus buhar dengeleyici ürünleri, polipropilen  örgüsüz katmanları arasındaki özel mikrofilm tabakası sayesinde, iç ortamdan gelen su buharına yön vererek, dışarıdaki yüzeyde su buharını damlacık şeklinde yoğunlaştırır.

Su buharı, diğer yapı malzemelerine ulaşmadan su yalıtım özelliği ile yoğunlaşan su buharını yapıdan uzaklaştırarak görevini tamamlar.
 
BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ NASIL KULLANILIR :

Buhar dengeleyici ürünler ,türkiyede son yıllarda daha sık kullanulmaya başlanmıştır.Buhar dengeleyici betonarme ve ahşap binalarda bina içindeki havanın bina dışına çıkmasınayardımcı olurak iç mekanların hava almasını sağlar . Binanın dış kabuğunun altında kullanılan buhar dengelyici ,dışardan gelen sudan binanın dış yüzeyinin ve taş yünü gibi binayı koruyan ürünlerin zarar görmesini engeller. Buhar dengeleyici dışarda nem li bir ortam varken bina içinde nispeten daha kuru bir hava olmasına yardımcı nolur.Buhar dengeleyici kelimeside burdan gelmektedir. Türkiyede buhar dengeleyici örtü uygulamalarında taş yünü üzerinde kullanılmaktadır bazı uygulamalarda ise taş yünü nün üzerine tül uygulanarak bir katta buhar dengeleyici kullanılmaktadır.buhar dengeleyici örtü taş yünü ile birlikte kullanılacaksa tüllü taş yünü kullanımına gerek bulunmamamktadır.

BUHAR DENGELEYİCİ UYGULAMA HATALARI:

Buhar dengeleyici kullanım alanları genel olarak çatılar veya giydirme cephe binalardır bunlarda çatı ugulamasında buhar dengeleyici örtü uygulanırken 10cm bin payı yapılmalıdır bu bini paylarının birlşim yerleri ve buhar dengeleyicinin bitim noktaları buhar dengeleyici akrilik bant ile yapıştırılmalı ve binanın bu noktalardan su almasının önüne geçilmelidir. Fakat türkiyedeki bazı uygulamalarda bu ekyerleri buhar dengeleyici akrilik bant ile kapatılmayıp buhar dengeleyici örtü yüzeye tuturulmak için çivi vida ve mantolama malzemesi gibi birçok delici ürünle delinmekte ve buhar dengeleyici örtünün tüm özellikleri kaybolmakta ve binanın buralardan su almasına sebep olunmaktadır kullanımda ençok dikkat edilmesi gereken nokta budur.

Buhar dengeleyici Kullanım Alanları ;
Buhar dengeleyici çatı tahtalı kiremit çatı uygulaması.
Buhar dengeleyici Çatı tahtasız kiremit çatı uygulaması
Buhar dengeleyici Çatı tahtalı shingle uygulaması
Buhar dengeleyici  PVC siding detayı
Buhar dengeleyici Ahşap iskeletli duvar
Buhar dengeleyici Ahşap iskeletli sıva kaplamalı duvar uygulaması
Buhar dengeleyici Çinko titanyum metal çatı uygulaması
Buhar dengeleyici Kiremit çatı (Baskı çıtalı) çatı uygulaması Duvar üzeri havalandırmalı giydirme cephe uygulaması

Buhar Kesicilerde En Uygun Çözümler


Yapılarınız için daha fazla korumaları sağlamamız amacı ile etkili bir iç astarı bulunan bu ürünler su yalıtımı da sağlamaktadır. Çatılarınızın kiremitleri arasından sızacak olan yağmur suları ne kadar yoğun olursa olsun, buhar dengeleyici bu ürünler suları giderlere taşımaktadır. Aynı zamanda yukarıda da bahsettiğimiz gibi bunlar havaları ait oldukları yerlerde tutar. Örneğin sıcak havalarda evleri, yapıları serin, soğuk havalarada ise ev ve yapılarda yapılan ısıtma sayesinde oluşan havayı dışarı salmayarak içeriyi sıcak tutacaklardır. Tamamen zararsız olan malzemelerden üretilen bu ürünler sayesinde çatılarınızdaki alanlar zararlı ve sağlıksız yoğuşma oluşumunun önüne geçirilmektedir.

Buhar kontrolünü sağlayan bu ürünler hava geçirmez ve sıcak, soğuk eğilimli çatılarınızda maksimum fayda sağlar. Sizlerde Kanyon Yapı ayrıcalığı ile bu ürüne sahip olabilirsiniz. Kusursuz bir ürün olan Kanyon Yapı´nın buhar dengeleyici kategorisinde yer alan bu ürün, yukarıda belirtilen tüm avantajları, yararları ve faydaları uygulamalarda sizlere sunmaktadır. Binalarınızın duvarlarında su buharının oluşturacağı tahribatı engelleyecek ve hava girişine izin verecek bir üründür. Genelde bariyerlerin daha sıcak olan tarafından uygulanmaktadır. Ürün yüksek esneme kapasitesine sahip bir ürün olmasından dolayı pek çok alanda rahat uygulama imkanını da sizlere sunacaktır.

Buhar dengeleyici ürünler hakkında detaylı bilgi almak için
0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.


Ürün Resmi
Whatsapp