Ne Aramıştınız ?

Buhar Dengeleyici Örtü

Buhar Dengeleyici Örtü ile alakalı ihtiyacınız olan ürüne en uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz firmaların başında Kanyon Yapı gelmektedir, Türkiye´nin her bölgesine, Avrupa ve diğer ülkelere gönderim mümkündür. Buhar dengeleyici örtü ısı, hava ve nem hareketini kontrol eden ve mükemmel özellikleri ile ısı yalıtım malzemesinin en üst düzeyde performans göstermesini sağlayan ideal bir su geçirmez malzemeler olarak bilinmektedir. Nefes alabilen örtüler buharı emmelerine rağmen, yine de su geçirmez özelliğe sahiptir.

Buhar dengeleyici örtülerin buhar kesici örtülerden farkı, buhar kesici örtülerin solunum cihazı içindeki buharı uzaklaştırmak için kullanılmasıdır, asla birbirinin yerine kullanılamazlar. Ayrıca binada veya cephede veya çatıda nefes alabilen kaplamanın altına sıcak taraf adı verilen bir buhar bariyeri konulmalıdır, aksi takdirde yalıtım ile dış kaplama arasında buhar, nem ise kalacaktır. Duvarda birikmeler zamanla yalıtım malzemesini ıslatarak küflenmeye neden olur ve verimi düşürür.

Buhar Dengeleyici Örtülerin Kullanım Alanları


Çatılar, hem dekoratif özellikler hem de inşaat fiziği açısından bir binanın en önemli yapısal unsurlarından biridir. Ayrıca tavanlar, yoğuşma riski en yüksek olan unsurlardır çünkü ısınan hava genişler ve hafifler ve dolayısıyla yükselme eğilimi gösterir. Dolayısıyla uygun bir çatı kaplama malzemesi ve doğru tipte detay çözümü ile binada istenilen konfor koşullarının büyük ölçüde sağlanması ve daha yüksek enerji verimliliği elde edilmesi mümkündür. Modern inşaatın gerisinde kalan çatılarda su yalıtım uygulamalarında buhar dengeleyici örtü kullanımı görülebilir.

Nefes alabilen buhar dengeleyici örtü, kırma çatılarda ve az eğimli metal çatılarda kullanılabilen, yüksek yoğunluklu polietilen elyafların eritilmesiyle elde edilen kaplamalardır. Bu battaniyeler farklı örgü yöntemleri kullanılarak yapılmakta ve özel non-woven yöntemi ile malzemeye her noktasında aynı özelliklerde tekdüze bir yapı kazandırılmaktadır.

Buhar Dengeleyici Örtülerin Özellikleri


Nefes alabilen su geçirmez örtülerin
su buharı geçirimli yapısı, bitümlü membranlara göre 300 kat daha fazladır. Bu özellikleri sayesinde bina içindeki su buharı yapılarından geçerek üzerindeki hava boşluğundan kolaylıkla kaçar. Bu sayede nem akışı dengelenir ve yoğuşma riski ortadan kaldırılır. Ancak malzeme zamanla gözenekler ile tıkanmamalıdır. Aksi takdirde malzemenin nefes alabilirliği kaybolacaktır. Bu nedenle, mekanik olarak delikli mikro delikli fiber yapı, nefes alabilen su geçirmez membranlar için idealdir.

Nefes alabilen buhar dengeleyici örtü ürünleri, 1000 mm yüksekliğe kadar hidrostatik basınca dayanmalıdır. Bu sayede şiddetli yağmura maruz kaldığında dahi kar ve yağmur suyunun girişine engel olmalı ve çadır etkisi yaratmamalıdır. Bu nedenle bu örtüler kar ve yağmur sularının alt katmanlara girerek ısı yalıtımını ıslatmasını önlemelidir.

Sipariş talepleri, fiyat istekleri ve en uygun teklifler için KANYON YAPI firmasına +90 216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz
.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Tyvek Solid Buhar Dengeleyici Örtü
    Tyvek Solid Buhar Dengeleyici Örtü satışlarını yapan firmamız sizlere bu ürün için en uygun fiyatları sunacaktır. Toplu alım talepleriniz için lütfen teklif alınız. ...
  • Nefes Alan Buhar Dengeleyici Örtüler
    Nefes Alan Buhar Dengeleyici Örtüler ile ilgili bilgilerin aktarıldığı bu içeriğimizi inceleyebilir ve sizlere bahsedilen bu ürünleri en uygun fiyatlara Kanyon Yapı´dan hemen sipariş verebilirsiniz. ...
  • Rusya Yapı Malzemeleri İhracatı
    Rusya Yapı Malzemeleri İhracatı için Kanyon Yapı firmasını tercih edebilirsiniz. Türkiye´den bir çok ülkeye ürünlerimizi kısa süre içerisinde ulaştırabilmekteyiz. ...
Whatsapp