Ne Aramıştınız ?

Butil Bant

Esnek yapıda olan malzemelerden oluşan butil bant ürünleri hemen her harekete çok iyi uyum sağlamaktadır. Karşımıza çıkan bütün yüzeylere en iyi şekilde yapışan ürünlerdir. Eşsiz bir yalıtım performansı sunan butil bant ürünleri için bize sitedeki numaralardan ulaşabilirsiniz. Öncesinde Butil Bant ürünlerini incelemek ve detaylarını öğrenmek için bu içeriğimizi okumanızı önerriz.

İncelediğiniz ürün bir çok sanayi alanında kullanılmaktadır. Butil bant ürünleri başta inşaat, otomotiv, beyaz eşya, enerji hatları, boru hatları, imalat sanayii, kablo, silo gibi sektörlerde kullanılmaktadır. Özellikle imalat işlemlerinde, montaj işlemlerinde kullanılan bu ürün bir çok izolasyon aşaması için gerekli olan tüm gereksinimleri karşılamaktadır. Genellikle sızdırmazlık için tercih edilen ürünlerdir. İki metalin arasındaki sızdırmazlığı başarılı bir şekilde sağlarlar. Metal olan çatılardaki uygulamalarda, hava kanallarındaki kullanımlarda ve cephe giydirme sistemlerinde kullanımı yaygın olan ürün kapılarda, çatılarda, pencerelerde her türlü sızdırmazlık için kullanılır.

Genel Kullanım Amaçlı Butil Bant ürünlerini sitemizde yer alan numaralarımız üzerinden hemen sipariş verebilir veya toplu alımlarınız için tekliflerimizi öğrenebilirsiniz. Tek komponentli yüksek bir yapışma derecesi bulunan ve sızdırmazlık ürünleri kategorisinde talep gören bu ürün uzun ömürlüdür. Uzun ömür özelliğine sahip olan butil bant ürünleri siyah ve gri tonlarında olabilmektedir. Sizlerde ilgili ürün hakkında elimizdeki hangi özelliklerden hangi miktarlarda olduğunu öğrenebilmek adına Kanyon Yapı firmamıza 0216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz. Butil bant ürünleri istenilen kalınlık ve genişliklerde özel olarak üretilebilmektedir.

 

BUTIL BANT EK YERİ SIZDIRMAZLIKBindirmeli sızdırmazlıklar için butil kauçuktan yapılmış, kuvvetli yapışan, çift taraflı sızdırmazlık bandı. Butil bant ürünlerinin en kaliteli ve uygun fiyatlıları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Üreticiten Toptan Butil Bant

Çok geniş bir uygulama ve kullanım alanı bulunan butil bant ürünlerinde üretici olan firmamızdan dilediğiniz miktarlarda sipariş verebilirsiniz. Kanyon Yapı´nın sizlere sunduğu butil bant ürünlerinde toptan satış imkanı bulunmaktadır. Kendinden yapışkanlı olan butil bant ürünleri için hemen bize ulaşabilirsiniz. Dayanıklı ve kaliteli ürünlerin satıcısı olarak Türkiye´nin her yerine farklı seçenekleri bulunan bu ürünü gönderebiliyoruz.
Bant grubu içerisinde yer alan butil bant ürünü en fazla satışını yaptığımız üründür.

Butil Bant Avantajları

• Bilinen bütün malzeme yüzeyleri ile çok iyi uyum sağlar.
• Metaller, beton, duvar, ahşap, cam, sert PVC, bitümin, boya sistemleri ile iyi uyum yanında mevcut çok iyi yapışma özelliği sayesinde sızdırmazlık sistemlerinde çok çeşitli kombinasyonlara olanak sağlanır.
• UV ışınlarına, kötü hava şartlarına ve suya karşı dayanıklılığı yüksektir.
• Hem iç ve hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

Butil Bant Özellikleri

• Buhar difüzyonuna karşı sızdırmaz.
• Kendiliğinden kapanır.
• Pleksiglas ve makrolon üzerinde uyumludur.

Butil Bant Ürünleri Diğer Detay ve Özellikleri

* Butil bant ürünleri en çok sızdırmazlık çözümlerinde kullanılmaktadır.
* Butil bant ürünleri uygulandığı alanlarda titreşim ve izolasyonu sağlayabilmektedir.
*  Elektrik ve ısı izolasyonu alanlarında butil bant ürünler sizlere maksimum verim sağlar.
* Butil bant ürünleri uygulandığı alanlardaki delikleri ve açık olan araları doldurmak için tercih edilebilen bir üründür.
* Butil bant uygulandığı alanlardaki oksitlenme sorunlarını önleyicidir.
* Butil bantlar kablo bağlantıları ve izolasyonları için uygundur.
* Butil bantların elastik bir yapıda olması nedeni ile kolay şekil aldığı bilinmektedir.
* Uzun seneler boyunca butil bant uygulaması yapılan alanlar özelliklerini korumaktadır.
* Butil bant kokusuzdur ve yanıcı değildir.
* Ürün uygulanırken elde izler, lekeler bırakmamaktadır.

 

Butil Bant Ne İşe Yarar?

Bu ürün bir çok alanda kullanabileceğiniz bir üründür. Soğuk olarak uygulanabilir, üst yüzünde renkli mineral kaplaması bulunan yada alüminyum folyosu bulunan bir üründür. Alt kısmında kendinden yapışkanlı olan su yalıtım bantı olarak da adlandırılan butil bant ahşap yüzeylerde, metal yüzeylerde, camlarda, plastik alanlarda, sıvada, betonda uygulanabilen kısacası her türlü yüzeyde kullanımı mümkün olan bir üründür. Ürün kendinden yapışkanlı olması nedeni ile her alanda kolay bir şekilde kullanılabilir.

Cephelerde, seralarda, iklimlendirme çalışmaları yapılan alanlarda, havalandırma sistemlerinde, cephe kaplamalarında, mağaza vitrinlerinde olmak üzere bir çok alanda kullanılabilir. Ürün aynı zamanda yapı ekipmanları arasında derzlerde, pencere eşikleri, sürgülü kapıların etrafı için de uygulanabilen bir ürün olan butil bantlar giydirme cephelerin cam sızdırmazlığı için kullanılır. Aynı zamanda genel sızdırmazlık işlemlerinde, tamir işlemlerinde de çok sık kullanılan bir üründür. Bindirmelerin içlerinde ve dış alanlarında yalıtım ve onarım içinde tercih edilmektedir. Butil bantlar uygulandığı bu alanlarda su buharının yalıtımını sağlayabilen ender ürünler arasındadır.
 

BUTİL BANT İMALATI

 

 

Butil Bant Nedir?

 

Butil bant, sentetik kauçuk yapıştırıcının bir örneğidir. Kauçuk ağacından gelmek yerine laboratuarda formüle edilmiş solvent bazlı bir yapıştırıcıdır. Her türlü kauçuk yapıştırıcı termoplastiktir, bu nedenle yüksek ısıya maruz kalmak yapıştırıcıyı yumuşatır ve etkinliğini etkiler. Bununla birlikte, bütil yapıştırıcılar sıcaklık değişimlerine daha az duyarlı olacak şekilde formüle edilir. Soğuk havalarda daha esnek ve doğal kauçuk yapıştırıcılardan daha yüksek sıcaklıklarda daha stabil kalırlar. Butil bantlar, son derece dayanıklı olduklarından, iyi esnek özelliklere sahip olduklarından, genellikle hava geçirmez bir bağın gerekli olduğu uygulamalarda kullanılırlar. Aslında, çoğu butil bantlar, yapışkan sistem agresif olduğundan ve yapıştığı yüzeye kalıcı bir bağ oluşturduğundan bir astar ile birlikte gelir - bu yüzey kendiliğinden olsa bile!

 

 Butil Bant,butyl bant,polietilen bant,akrilik bant,vhb bant,alu butil bant,3m bant ,tesa bant,köpük bant

 

Butil Bantların Avantajları ?  

Butil bant Avantajları:

Yüksek ilk yapışkanlık - akrilik yapıştırıcılara göre temasta daha agresif tutunma

Çok çeşitli yüzeylere yapıştığı için yüksek bir yapışma seviyesine sahiptir.

Akrilik yapıştırıcıdan daha ucuz

Hava geçirmeyen

Su geçirmez, bu yüzden suyun bir faktör olduğu durumlarda iyi çalışır

 

Butil bant Dezavantajları:

Butil yapıştırıcılar sıcaklık değişimlerine daha az duyarlı olsalar da, akrilik yapıştırıcıların menzili veya performansına hala uymamaktadırlar.

UV ışığına veya kimyasal maddelere maruz kalması için zamana dayanmaz.

Oksidasyona karşı hassastır ve kararır veya rengi değişebilir

 

 + 10 derece ile + 25 derecelik sıcaklık aralığındaki gölgelerde, kuru ortamlarda ürün saklanabilir. Butil bant ürünleri uygulandığı alanlarda -30 derece ile +80 dereceye kadar kesintisiz hizmet verebilen özelliklerdedir.  Kullanıma hazır, kendinden yapışkanlı olan Butil Bant ürününü hemen Kanyon Yapı´dan sipariş verebilirsiniz. Bilgi edinmek ve teklif talebi istemek için firmamıza 0216 314 56 40 numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu muhteşem ürünü hemen sitemizden incelemenizin ardından talepleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı toptan alım tekliflerimizi size sunmak için sabırsızlanıyoruz. Hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayın ve Türkiye´nin her yerine hızlı gönderim yapabildiğimiz BUTİL BANT ürünlerini sipariş verin.

Bitüm esaslı olarak üretilmekte olan bu ürün soğuk uygulamalı kategorisinde yer alır. Üst yüzünde bazılarında alüminyum folyo özelliği bulunabilir. Renkli olan mineral kaplaması bulunabilen bazı çeşitleride vardır. Bu bantların alt taraflarında kendinden yapışkan bulunur ve bu ürün tamamen su yalıtımlı bir üründür. Doğal olan kaplaması sayesinde güneş ışınlarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı olan bir üründür. Eğik olan bölümlerde bile rahatlıkla kullanılabilen ve oldukça geniş uygulama alanına sahip olan bir üründür.

 Detaylı bilgi edinmek ve toplu olarak sipariş vermek için müşteri hizmetleri numaralarımızı arayabilirsiniz.

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp