Ne Aramıştınız ?

Çatı Buhar Dengeleyici

Çatı Buhar Dengeleyici ürünlerimizi incelediniz mi? Aradığınız yalıtım ürünleri en uygun fiyatlarla her zaman olduğu gibi yine Kanyon Yapı´da. Hemen sitemizden inceleyin. Çatı buhar dengeleyici ısı enerjisini yansıtır ve ek yalıtım sağlar. Çatı buhar dengeleyiciler genellikle 3 katmanlı buhar bariyeri örtüsünden üretilir. Polietilen folyo, polipropilen taşıyıcı kumaş ve alüminize polietilen katmandan oluşur. Kendinden yapışkanlı olarak da üretilebilen çatı buhar dengeliyici ürünler, derz bandı ile kolaylıkla monte edilebilir. Isı enerjisini yansıtan ve ek yalıtım sağlayan 3 katmanlı buhar dengeleyici ürünler çeşitli avantajları sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Çatı Buhar Dengeleyicilerinin Uygulama ve Kullanım Alanları

Çatı ve cephenin düşey ve yatay bindirmesine göre değişmekle birlikte bindirme 10 cm veya daha fazla olmalı, bindirme kısmı bant ile sıkıca yayılmalıdır. Maskelemenin başında ve sonunda yüzeye macun ile yapıştırılması önerilir. Çizik ve kesikler bir parça ürün veya folyo bant ile yama yapılarak tamir edilir. Paketi açarken kapak yüzeyi toz ve sudan korunmalıdır. Bandı veya macunu uygulamak için temiz bir yüzey gereklidir.

Çatı buhar dengeleyici ürünlerin en büyük avantajı su buharı geçirmiyor olmalarıdır. Su, nem ve rüzgara karşı yalıtım duvarı oluşturur. Yaşam ortamlarının daha konforlu hale gelmesi için tasarlanmıştır. Esnek ve kullanımı kolaydır. Serbest hava sirkülasyonu ısı kaybını önler. Ortadaki destek tabakası onu yırtılmaya karşı dayanıklı hale getirir.

Çatı Buhar Dengeleyici Ürünler

Çatı buhar dengeleyiciler, tek uygulamada yüksek mukavemeti ve uzun ömrü sayesinde çevre dostudur. Buhar geçirimli yapıya sahip buhar stabilizeli kapaklar, şiddetli yağışları, soğuk havaları, çatı ve cephelerde oluşan nemi engelleyerek yapı bileşenlerini korumakta ve bu özellik olası korozyonu önlemektedir. Nefes alabilen buhar dengeleyiciler, mevsimsel etkilere ve yoğuşma riskine karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Alüminyumun yansıtıcı özelliği %35´e varan enerji ve ısı tasarrufu sağlar. Buhar stabilizeli örtüler çatılarda güvenle kullanılabilen kullanışlı ve verimli bir malzemedir. Ahşap veya kiremit çatılarda ve tüm dış cephelerde kullanılabilir. Sadece sürekli su ile temas eden yüzeylerde kullanılmamalıdır. Buhar dengeleyici ürünler istenilen gramajlarda sipariş edilip üretilebilir. Bu ürünler %100 su geçirmezdir.

Örneğin kiremitlerden çatıya akan suyu engellemez, giderlerden aşağı kayarak suyu bina dışına iter. Bu ürünler aynı zamanda uygulama alanında su geçirmez özellikte olup, sıcak veya soğuk havalarda ısı kaybı olmamasını sağlar. Buhar geçirmez örtü her mevsim için uygundur. Nem bariyerleri, binaların yalıtımını iyileştiren ve ısı enerjisini yansıtan ürünlerdir. Kendinden yapışkanlı çatı buhar dengeleyici ürünler, hızlı ve ekonomik uygulama sağlamaktadır. Bu gibi sebepler dolayısıyla sıklıkla tercih edilmekte olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Çatılarda güvenle ve verimli bir şekilde kullanılan çatı buhar dengeleyici ürünler, oldukça verimli bir malzemedir. Ahşap veya kiremit çatılarda ve tüm dış cephelerde güvenle kullanılabilen çatı buhar dengeleyici ürünler pek çok avantaj sağlamaktadır. Ancak çatı buhar dengeleyici ürünlerin durmaksızın su alan yüzeylerde kullanılmaları tavsiye edilmemektedir.

En uygun fiyatlar için Türkiye ve Dünya´nın her yerinden bize
+90 216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Buhar Dengeleyici Örtü
    Buhar Dengeleyici Örtü ile alakalı ihtiyacınız olan ürüne en uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz firmaların başında Kanyon Yapı gelmektedir, Türkiye´nin her bölgesine, Avrupa ve diğer ülkelere gönderim mümkündür. ...
  • En iyi Su Yalıtımı İçin Bu Ürünü İnceleyin
    En iyi Su Yalıtımı İçin Bu Ürünü İnceleyin "Bostik Aqua Blocker Luquid".. Yüzey yalıtımı izolasyonu ve su yalıtımı işlemleri için bu ürünü sitemizden inceleyebilir ve en uygun fiyatları firmamızdan temin edebilirsiniz. ...
  • Alüminyum Folyolu Buhar Kesici
    Alüminyum Folyolu Buhar Kesici konusunu aktardığımız bu içeriğimizi Kanyon Yapı kurumsal sitemizden hemen inceleyebilir ve anında bilgi alabilirsiniz. ...
Whatsapp