Ne Aramıştınız ?

Dow Corning 784

 

DOW CORNING®784 Cam İzolasyonu için Silikon Macun

ÖZELLİKLERİ

• Yosunlaşmaya ve sararmaya dayanıklı
• Elastik özelliği iyi
• ISO 11600-G-20LM normlarina uygundur
• Ozona, ultraviyole ışınlarla çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklara karşı dayanıklıdır
Orta / yüksek elastisite modüllü asetoksi silikon macun

UYGULAMA ALANLARI
• DOW CORNING® 784 Camlama Silikon Macunu tek-komponentlidir. Cam, alüminyum veya pürüzsüz diğer yapı elemanlarına iyi uyum sağlar. Yüksek rutubete maruz kalan banyo ve mutfak pencereleri için idealdir. İçeriğindeki bileşik yosun oluşmasını önler.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE STANDARTLARI
ISO 11600-G-20LM normlarına uygundur. ISO-Norm 846 esaslarına uygun olarak yapılan küflenme ve mantarlaşma testlerinde performansı iyi.
 
UYGULAMA ŞEKLİ

Yüzey hazırlama

Yüzeyin temiz, kuru olmasına dikkat et. Yağdan, tozdan ve diğer yabancı madde artıklarından temizle. Yabancı maddeler yapışkanlığı bozar. Yüzeyde tam randıman almak için DOW CORNING® R40 gibi Universal bir solvent kullan. Uygulamadan önce lifsiz ve yağsız bezle yüzeyi kurula. Dikkat: Hangi tür solvent kullanırsanız kullanın uygun havalandırma sağlayın. Sıcaktan, kıvılcımdan ve açık alevden uzak durun. Solvente dayanıklı eldiven giyin. Solventin etiketinde yazılı kurallara uyun.

Maskeleme

Macuna derz kenarını bandajla maskele ve düzgün bir hat sağla. Şekil verdikten sonra bandajı kaldır.

Primer

DOW CORNING 784 Silikon Macunu, camlama çalışmalarında kullanılan çoğu pürüzsüz katmana iyi uyum sağlar.
Mevcut kaplama malzemelerini, uygulamadan önce eldeki katmanlara uyumunu test etmelidir. Primer kullanılması macunun performansını artırır. Özellikle, yeni tornadan çıkmış alüminyum doğramaların temizliği bir sorundur. Özel durumlarınız için DOW CORNING® Primer kılavuzuna başvurun veya Dow Corning Bölgesel Hizmet birimlerinden danışmanlık isteyin.

Takviye destek malzemesi

Takviye malzeme gerekirse doymus polietilen destek ara çubugu kullan. Destek çubugunu izole için düsük yogunluklu polietilen bant kullan. Destek malzemesi geriden gelen baskiyi ve macunun hareketini sinirlayan üç boyutlu intikali önler.

Son işlem

Macunla derz yüzeyinin iyi bir uyum sağlaması uygulamayı izleyen 5 dakika içerisinde şekil vermenize bağlıdır. Nihai şekil verirken buna uygun bir gereç kullanın. En uygun spatula tiplerini Dow Corning´den sağlayabilirsiniz.

Temizlenmesi

Pürüzsüz yüzeylerde ve gereçlerdeki macun fazlasini DOW CORNING® Üniversal Silgi veya DOW CORNING R40 Üniversal Temizlik maddesiyle temizle. Pürüzlü yüzeylere yanlis uygulanan macun fazlasini, sertlesmesi biter bitmez, küratör veya baska bir mekanik gereçle kazi. Plastik veya kaplamali yüzeylere zarar verme.

BİTİŞİK KULLANILAN KATMANLAR

Macun genişliği derzin hareket edeceği boyuta göre dizayn edilir. DOW CORNING 784 Silikon Macunu kullanılmaı1 halinde en az genişlik 6mm olmalı. 6-12mm bant genişliğinde en az derinlik 6mm olmalı. 12mm´den daha fazla genişlik gereken durumlarda genişlik/derinlik oranı 2/1 olmalıdır. Dilim macun uygulamasında herbir katmana en az 6mm macun uygulanmalıdır.

TEMAS HALİNDE EMNİYET KURALLARI
Güvenli kullanım için gerekli ürün güvenlik bilgileri dahil edilmemiştir. Kullanmadan önce, güvenli kullanım, fiziksel ve sağlık açısından tehlike bilgileri için ürün ve güvenlik bilgi formlarını, ve kutu etiketlerini okuyun. Malzeme güvenlik bilgi formunu, www.dowcorning.com adresindeki Dow Corning web sitesinde bulabilirsiniz. Bölgenizdeki Dow Corning satış temsilcisi ya da Distribütöründen ya da yerel Dow Corning Küresel Bağlantı Noktası´nı arayarak da malzeme bilgi formlarını elde edebilirsiniz.

KULLANIM SÜRESİ VE MUHAFAZA ŞEKLİ
Serin ve kuru ortamda 30°C (86°F) altında ısıda orijinal açılmamış ambalaj1nda DOW CORNING 784 Silikon Macunun kullanım süresi imalat tarihinden itibaren 27 aydır.

AMBALAJ ŞEKLİ
DOW CORNING 784 Silikon Macun 310ml kartuşlarda ve 12´lik kartondadır.

KULLANILMAYACAK HALLER
DOW CORNING 784 Silikon Macunu, beton, tas, mermer veya granit gibi pürüzlü yüzeylere tavsiye edilmez. DOW CORNING 784 Silikon Macunu, çift cam ünitelerinin kenar macunu ile temas ettirilmemeli. DOW CORNING 784 Silikon Macunu, bazi plastiklere örnegin yüksek isi hareketine maruz kalan PVC-U ortaminda kullanilmaz. DOW CORNING 784 Silikon Macunu, bitümlü katmanlarda, doğal kauçuk, kloropren veya EPDM komponentli elemanlarda, yağla, plastikle veya solventle teması olan yapılarda kullanmayın. Çalışabilmesi için hava gerektiren DOW CORNING 784 Silikon Macun tümüyle kapalı alanlarda uygun değildir. Çalışırken asetik asit çıkartır ve gümüş ayna, bakır, pirinç ve kurşun gibi hassas metalleri yıpratır. Bu gibi durumlarda DOW CORNING® 817 Ayna Macunu kullanılmalıdır. DOW CORNING 784 Silikon Macunu sürekli su altında kalan yapılarda veya aşırı yüke veya yıpranmaya maruz kalan durumlarda tavsiye edilmez. DOW CORNING 784 Silikon Macunu akvaryum inşasında veya onarımında kullanılmaz. Bu durumda DOW CORNING® 788 Akvaryum Macunu tavsiye edilir. DOW CORNING 784 Silikon Macunu cilalanmış camlarda kullanılamaz. DOW CORNING 784 Silikon Macun Strüktürel Cephelerde veya izolasyonlu elemanlara cam parlaklık verilmesinde kullanılmaz. Bu ürün tıp veya eczacılık alanlarında test edilemez, bulundurulamaz.

SAĞLIK VE ÇEVRE KOŞULLARI
Dow Corning, müşterilerinin ürün emniyet gereksinimlerine cevap verebilmek amacıyla yaygın bir Ürün Denetim Organizasyonu ve her alanda uzmanlardan oluşan bir Ürün Güvenlik ve Yasal Uyum (PS&RC) Ekibi görevlendirmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen www.dowcorning.com adresindeki web sitemize bakın ya da bölgenizdeki Dow Corning temsilcisine danışın.

SINIRLI GARANTİ BİLGİLERİ - LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN
Buradaki bilgiler iyi niyet çerçevesinde verilmektedir ve doğru olduğuna inanılmaktadır. Ancak, ürünlerimizin kullanım koşulları ve yöntemleri kontrolümüzün dışında olduğundan, bu bilgiler, Dow Corning´in ürünlerinin güvenli, etkili ve kullanım amacını tam karşılayan şekilde olduğundan emin olmak için müşterinin yapacağı testlerin yerine kullanılmamalıdır. Kullanım önerileri, hiçbir patentin kullanım haklarının ihlal edilmesini teşvik edici ifadeler olarak görülmemelidir. Dow Corning yalnızca ürünün, gönderilmesi sırasında geçerli olan Dow Corning satış şartnamesine uygun olacağını garanti eder. Bu tür garantinin ihali durumunda sizin elde edebileceğiniz tek çözüm, satış bedelinin iade edilmesi ya da garanti edildiğinden daha farklı olduğunun gösterilmesi halinde ürünün
değiştirilmesiyle sınırlıdır.

DOW CORNING, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK YA DA SATILABİLİRLİK İÇİN BAŞKA HİÇBİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİDE BULUNMADIĞINI ÖZELLİKLE BELİRTİR. DOW CORNING, ARIZİ YA DA DOLAYLI HASARLARLA İLGİLİ HİÇBİR SORUMLULUK ETMEZ.