Ne Aramıştınız ?

Dow Corning 791

Giydirme cephe ve bina cephelerinde genel cam ve hava sızdırmazlığı için bu ürünü tercih edebilirsiniz. Başlıca faydalarına göz attığımızda; Uygulama kolaylığı – tedarik edildiği şekilde kullanıma hazır, Mükemmel reoloji, püskürtme sırasında düşük sicim, Güneş ışığından, yağmurdan, kardan, ozondan neredeyse etkilenmeyen mükemmel hava koşullarına dayanıklılık, nötr tedavi, kokusu hafif özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Koruyucu silikonlar arasında gösterilen Dow Corning 791 ürünü çok daha yüksek performans alabileceğiniz ve uygulama konusunda oldukça rahat olan bir üründür. Geliştirilmiş bir formüle sahip olarak üretilen bu ürün giydirme cephelerde ve yapı genleşmelerindeki derzlerdeki alanların tüm hava şartlarına uygun bir şekilde korunmasını sağlayabilmek amacı ile geliştirilmiştir. Aynı zamanda yüksek bir teknolojiye sahip olan cam cephelerin en sevdiği ürünler arasındadır. Gözenekli olan ve gözeneksiz olan yüzeylerde primersiz olarak muhteşem bir yapışma sağlayacaktır.

Dow Corning 791 silikonu daha kolay uygulanabilir bir yapıda ve geniş malzeme yüzeylerindeki spektrumunda daha iyi yapışma sağlamaktadır. Dow Corning 791 ürününü ülkemizin hemen her ilinden Kanyon Yapı güvencesi ile temin edebilirsiniz. Global bir temin imkanı sunan firmamız nerede olursanız olun sizlere istediğiniz adetlerde bu ürünleri ulaştırabilmektedir. Yalnızca 35 dakikaya indirilen yapışma süresinde Dow Corning ürünü ozon, uv ışınları ve aşırı derecelerdeki ısı şartlarına karşı yüksek direnci ile ön plana çıkıyor. %50 seviyelerindeki derz hareket kabiliyeti, çift cam silikonları ve daha fazla detayı için hemen firmamızın web sitesinden bize ulaşabilirsiniz.

Dow Corning® 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği ürünüdür.
 

DOW CORNING 791 ÖZELLİKLER VE AVANTAJLAR


* Genleşme ve birleşme derzleri, pervazlar ve diğer tüm hareketli ek yerleri için idealdir
* Nötr kürlenir
* Az kokuludur
* ISO 11600-F&G-25LM normlarına uygundur
* Ozon, Ultraviyole ışınları ve aşırı sıcaklıklara karşı dayanıklıdır
* ± %50 Hareket kabiliyeti

Pvc sistemlerde, cam kaplamalarında, cam yapılarda, metal alanlarda, tuğlalarda, duvarlarda, kerestelerde vb.. her türlü gözenekli ve gözeneksiz olan yapılarda muhteşem yapışma sunan Dow Corning 791 ürünü tek bileşenli ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı bir üründür. Her nevi izolasyon malzemesi için olmazsa olmaz bir ürün olarak karşımıza çıkan bu muhteşem ürün binalarınızın cephelerinde, genleşme derzlerinde, perde duvar kaplamalarında ve daha bir çok alanda kullanılabilmektedir. Oldukça esnek ve geniş bir alanda fayda sunan bu ürünü hemen sitemizde yer alan numaralarımızdan sipariş verebilir veya fiyat teklifleri alabilirsiniz.

 

DOWSIL 791 UYGULAMA ALANLARI


* Dow Corning® 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği, özellikle cephe uygulamaları, giydirme cephelerde sızdırmazlık ve genel olarak cam, doğrama işleri için elverişli, tek komponentli, nötr kürlenen, düşük modüllü silikon mastiktir.

DOWSIL™ 791Hava Şartlarına Dayanıklı Silikon DOWSIL™ 791 Hava Şartlarına Dayanıklı Silikon, daha hızlı kabuklanan, tek bileşenli, düşük modüllü, nötr serleşen bir silikon dolgudur.

 

 

TİPİK ÖZELLİKLERİ
Aşağıdaki değerler şartname hazırlamak için verilmemiştir. Şartname hazırlamak için lütfen bölgenizdeki Dow Corning satış temsilcisine başvurun.
 
TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE STANDARTLARI
* SNJF
* ISO 11600 F&G 25LM
* DIN 18540 Class F
* EN 15651 - CE MARK
 
KULLANIM ŞEKLİ
Yüzey Hazırlama
Yüzeyler temiz, kuru, tozdan ve yağdan arınmış olmalıdır. Pürüzsüz yüzeyler, mastik uygulanmadan önce Dow Corning® R-40 Universal Cleaner ile temizlenip, pamuk bırakmayan temiz bir bez ile kurulanmalıdır. Beton tuğla sıva gibi pürüzlü yüzeyler, metal bir fırçaö spiral taş yada benzeri bir metod ile toz ve parçacıklardan arındırılmalıdır.
Not: Her türlü solvent kullanılırken, sürekli olarak yeterli havalandırma sağlayınız. Isı, kıvılcım ve açık alevden sakınınız. Solvente dayanıklı eldiven kullanınız. Solvent ambalajında yer alan uyarılara dikkatle uyunuz.
 
Maskeleme
Derzlerin kenarları, bulaşmayı önlemek ve düzgün bir bitiş elde etmek için için bir bantla maskelenmelidir. Yüzey düzeltme ve şekil verme işlemi bitince, maskeleme bandı derhal sökülmelidir.
 
Primer
Genelde Primer kullanımı gerekmez ancak birtakım yüzeylerde maksimum yapışma elde etmek için ihtiyaç duyulabilir. Teknik destek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
 
Takviye Destek Malzemesi
Takviye destek malzemesi olarak kapalı hücreli Polietilen derz dolgu fitili önerilir. Derz dolgu fitili, mastiğin arka tarafını doldurur ve esneme hareket kabiliyetini sınırlayan üç taraflı yapışmayı önler.
 
Son İşlem
Mastik ile yüzey arasında yeterli temas sağlayabilmek için uygulama yapıldıktan sonra 5 dakika içerisinde yüzey düzeltme işlemi yapılmalıdır.Yüzey düzeltme ve şekil verme işlemi aynı zamanda pürüzsüz ve düzgün bir yüzey elde etmenizi sağlar.
 
Temizleme
El aletleri ve pürüzsüz yüzeyler üzerindeki artık mastik henüz kürlenmemişken Dow Corning R-40 Universal Cleaner kullanılarak temizlenebilir. Eğer pürüzlü yüzeylere
yanlış uygulama yapılırsa önce malzeme kürlenene kadar bırakılmalı, ardından malzeme sıyırma kesme yada benzeri mekanik yollarla temizlenmelidir. Plastik ve boyalı
yüzeylere zarar vermemek için dikkat edilmelidir.

Derz Tasarımı
Derz genişliği, mastiğin hareket kabiliyetine uygun olacak biçimde tasarlanmalıdır. Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği kullanılacak derzler tasarlanırken,
minimum derz genişliğinin 6 mm olması gerekir. 6–12 mm arasında genişliği olan derzlerde, önerilen mastik derinliği 6 mm’dir. Genişliği 12 mm’nin üzerinde olan derzlerde, derinlik 12 mm’yi aşmamak üzere 2:1 genişlik derinlik oranı kullanılmalıdır. Köşe derzi uygulamalarında, her iki yüzeyde de en az 6 mm mastik yapışma yüzeyi tavsiye edilir. 25 mm’den geniş yada 15 mm’den derin derz ebatları için lütfen Dow Corning teknik Servis Birimi ile irtibata geçiniz.

 


GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
GÜVENLI KULLANIM IÇIN GEREKLI ÜRÜN GÜVENLIK BILGILERI BU DÖKÜMANA DAHIL EDILMEMIŞTIR. KULLANMADAN ÖNCE, GÜVENLI KULLANIM, FIZIKSEL VE SAĞLIK AÇISINDAN TEHLIKE BILGILERI IÇIN ÜRÜN VE MALZEME GÜVENLIK BILGI FORMLARINI, VE KUTU ETIKETLERINI OKUYUN. GÜVENLIK BILGI FORMUNA, DOWCORNING.COM ADRESINDEKI DOW CORNING WEB SITESINDEN VEYA DOW CORNING SATIŞ MÜHENDISINIZDEN, YEREL DISTRIBÜTÖRÜMÜZDEN YA DA DOW CORNING MÜŞTERI HIZMETLERINI ARAYARAK ULAŞABILIRSINIZ.

KULLANIM SÜRESİ VE MUHAFAZA ŞEKLİ
Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği kuru ve serin bir ortamda depolanmalıdır. 30°C (86°F) veya altındaki ısıda ve açılmamış orijinal ambalajında muhafazası halinde, Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiğinin kullanım süresi, imalat tarihinden itibaren 12 aydır.

AMBALAJ ŞEKLİ
Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği 310 ml kartuş ve 600 ml sosis ambalajlarda mevcuttur.

RENKLER
Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği çok geniş bir renk yelpazesinde sunulmaktadır. Değişik seçenekler için renk kartelasına başvurunuz.
 
SINIRLAMALAR
Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiğini bitümlü, doğal kauçuk bazlı, kloropren veya EPDM içeren yüzeyler ile akışkanlaştırıcı, yağ veya solvent kusma ihtimali olan esnek plastik yapı elemanları ile temas halinde kullanmayin. Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği, kürlenme için havanın nemine ihtiyaç duyduğundan, tamamen kapalı alanlarda kullanmayın. Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği sürekli su altında kalan yapılarda veya aşırı yüke veya yıpranmaya maruz
kalan katmanlar için tavsiye edilmez. Beton, mermer, granit ve diğer doğal taşlar gibi yüzeylerde kusma meydana gelebilir. Bu gibi hassas yüzeyler özel olarak test edilmelidir. Bu ürün, yiyeceklerle doğrudan teması muhtemel olan alanlarda kullanıma uygun değildir. Dow Corning 791 Silikon Sızdırmazlık Mastiği Strüktürel Yapıştırma yada Yalıtım Camı uygulamaları için önerilmez. Bu ürünün tıp ve eczacılık uygulamalarında kullanımı test edilmemiş ve uygunluğu beyan edilmemiştir.

SAĞLIK VE ÇEVRE KOŞULLARI
Dow Corning’in, müşterilerinin malzeme güvenliği ile ilgili ihtiyaçlarına destek vermek üzere, kapsamlı bir Ürün Yönetim ekibi ve her bölgede mevcut Malzeme Güvenliği ve Mevzuata Uygunluk uzmanları (PS&RC) bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için, dowcorning.com web sitemizi ziyaret edebilir yada bölgenizdeki Dow Corning temsilcisine
danışabilirsiniz.
 
Burada yer alan bilgiler, doğru olduğuna inanılarak ve iyi niyet kurallarına göre sunulmuştur. Buna rağmen, ürünlerimizin kullanılış metodları ve koşulları kontrolümüzün dışında olduğundan, buradaki bilgiler, ürünlerimizin güvenliği, etkinliği ve nihai kullanım amacına yönelik yeterliliği hakkında emin olmak için müşterilerin yapacağı test sonuçlarının yerine ikame edilemez. Kullanım önerileri herhangi bir patentin ihlaline vesile olarak alınmamalıdır. Dow Corning sadece ürünlerinin sevkiyat anında geçerli olan satış şartnamelerine uygunluğunu garanti eder. Garanti ölçüsü, satış bedeli veya teslim edilen ürünün garanti edilen üründen farklı çıkması halinde değiştirilmesiyle sınırlıdır.
 
YASALAR TARAFINDAN İZİN VERİLEN KAPSAMDA, DOW CORNING BELİRLİ BİR AMACA YÖNELİK YADA TİCARİ NİTELİKTEKİ BAŞKA HERHANGİ BİR GARANTİ ŞEKLİNE TABİ OLMAYI KESİN BİR ŞEKİLDE REDDEDER. DOW CORNING MEYDANA GELEBİLECEK KAZALAR VE BUNUN SONUCUNDA OLUŞABİLECEK ZARARLARDAN DOLAYI HİÇ BİR SORUMLULUĞU KABUL ETMEMEKTEDİR.

Mükemmel bir reoloji, genleşme sunan Dow Corning 791 ürünü genleşmede, bağlantı ekipmanlarının etraflarında, ozon, yağmur, kar ve güneş ışıklarına karşı hiç etkilenmemektedir. Bir çok çeşitteki insaat malzemesine karşı da dirençli olan bu ürün kaplanmış camlarda, galvanizli çelik yapılarda, duvarlarda, gözenekli ve gözeneksiz bir çok alanda kullanılabilir.

Türkiye´nin neresinde olursanız olun, bu ürünü sipariş verebilmeniz Kanyon Yapı güvencesi ile mümkündür. Hemen incelediğiniz sitemizde yer alan müşteri hizmetleri hattımız
0216 314 56 40 numarasını arayabilir ve bizden adetlerinize ilişkin tekliflerinizi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve detay için hemen firmamızın kurumsal sitesini arayın.

DOWSIL™ 791 Hava Yalıtım MastiğiAlodine Alüminyum, Alüminyum, Eloksallı Alüminyum, Tuğla, Beton, Emaye ve Reflektif Cam, Ekstrüde Freze Finish, Florokarbon Kaplı Alüminyum, Cam, Granit, Isıl Güçlendirilmiş Cam, Hafif Taş Paneller, Kireçtaşı, Low E Kaplamalı Cam, Mermer, Duvar, Metal, Metal Paneller, Boya, Plastik, Polyester Toz Boyalı Alüminyum/Çelik, Silikon, Paslanmaz Çelik, Çelik, Taş, Vinil/PVC-U, Ahşap ortamlarına "MÜKEMMEL YAPIŞMA" sağlar.

Sağlam hava koşullarına dayanıklılık performansı artı olağanüstü silikon dolgu macunu değeri

Kaliteli silikon hava sızdırmazlığı için en ekonomik seçeneklerden biri olan DOWSIL™ 791 Silikonlu Hava Yalıtımı Mastiği, önemli eklem hareketlerini barındırabilen dayanıklı, esnek bir sızdırmazlığa hızla kürlenen, nötr kürlenen, tek bileşenli bir dolgu macunudur. Özellikle kapı ve pencerelerin etrafındaki çevre sızdırmazlığı için uygundur, ayrıca genleşme ve kontrol derzlerinin, prekast beton panellerin, perde duvar ve tiriz derzlerinin ve iç contaların ve uç bentlerin sızdırmazlığı için de mükemmeldir.

Detaylar ve en uygun fiyatlar için KANYON YAPI´yı aramaktan çekinmeyin..

 

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp