Ne Aramıştınız ?

EPDM Membran Nedir

Epdm Membran ürünlerinin kullanıldığı teraslar, bahçeler, çatılar, su rezervuarları, hafif metal çatı alanları, sulama kanalları, göletler, metro istasyonları, bina temelleri, perde duvar izolasyonları, göletler, demir yolları, metro ve karayolu tünel projeleri çok uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde hizmetlerine devam edecek olan projelerdir. En uzun ömürlü yalıtım malzemelerinden olan bu ürün kimyasal ve mekanik etkilerin bir çoğuna yüksek dayanıma sahiptir. Bir çok dış mekanda çatılarda ve pencerelerde Epdm Membran uygulaması yapılır. Çatı, cephe ve bina zemini için sentetik kauçuk türü olan EPDM ürünleri hava geçirmez ve bu alanlarda dev bir korumayı sağlar.

Geliştirmiş olduğumuz ürünler ile cepheleriniz, yapılarınız için bize ulaşım sağlayabilirsiniz. Epdm ürünlerde maksimum kaliteli ürünlere sahip olmanız için sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşım sağlayabilirsiniz. 0216 314 56 40 numarasından bize ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz. En saygın inşaat malzemeleri arasında gösterilen bu ürün uygun fiyatlar ile Türkiye´de sizlere kısa süre içerisinde ulaştırılmaktadır.

Epdm membran ürünleri aynı zamanda uygulandığı alanlarda yetişen bitki kökleri, ağaç köklerine karşı da dayanıklı ürünlerdir. Kanyon Yapı firmasını arayarak en uygun fiyatlardan hizmet alabilirsiniz.

 
Etilen Propilen Dien Monomer kelimelerinin baş harflerini alan EPDM Membran ürünü Türkiye ve Dünya üzerinde en dayanıklı olan yalıtım malzmelerinin ilk sırasında yer alır. Yüksek oranda karbon siyahının yanı sıra doymuş karbon zincirleri yer alan bir kimyasal bişelim sonucu elded edilen bu ürün çevre dostu bir üründür. Küresel ısınma, sürdürülebilirlik süreçlerinde en önemli detaylardan biri doğaya zarar vermemesi ve uygulandığı alanlarda seneler boyunca sorunsuz bir şkeilde hizmetini vermesi ile bilinir. Epdm Membran ürünü UV ışınlarına, ısıya, ozon, bir çok mikroorganizmaya karşı dayanıklı bir üründür. Yüksek yoğunluklu geomembranlar Geçirimsizliği sağlayan geomembran ürünleri ve daha fazlası için kurumsal firmamızdan bilgi alın. En uygun fiyatlar ile sizlerin hizmetindeyiz.

Bu ürün uygulandığı alanlar açıldığında ve kontrol edildiinde 40 sene sonra bile aynı formda, aynı dayanıklılıkta ve aynı işlevselliğinde bulunduğunu görmekteyiz. Epdm membran ürünlerinin uygulama alanlarıda çok yaygındır.

 

EPDM MEMBRAN KULLANIM

 

Epdm Membran,  atmosferik etkilere, güneş ışığına,yüksek ve düşük sıcaklığa, UV radyasyonuna, kimyasal kirliliğe, suya ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarına karşı dayanıklılık açısından mükemmeldir.EPDM MEMBRAN herhangi bir pvc madde içermez. Sonuç olarak, mukavemet ve elastikiyet, büzülme, erime, sertleşme veya çatlama olmaksızın uzun yıllar değişmeden kalır.

Yapılar, ömrü boyunca yapısal hareketlerin ve ısıl değişikliklerin etkilerinden etkilenirler. Rüzgara ve suya karşı dayanıklı koruma bu nedenle tüm iklim koşullarında ve tüm sıcaklıklarda bir zorunluluktur. Bunu sağlayabilecek yegane malzeme ise EPDM MEMBRAN dır.Bu nedenle mevcut inşaat yöntemleri, su yalıtım malzemelerinden giderek daha fazlasını talep etmektedir. Mukavemet, elastikiyet, hava ve kimyasal direncine ek olarak, bu ürünlerin kalite ve performanstan ödün vermeden binanın kendisi kadar dayanıklı olması da gerekmektedir. Epdm Membran  tüm bu gereksinimleri karşılayan köklü bir sistemdir.

 

EPDM MEMBRAN YAPIŞTIRILMASI

 

Epdm Membran çeşitli yapı malzemelerine çeşitli şekillerde yapıştırılabilir: (Alt tabakanın yapıştırma için uygun olup olmadığına her zaman önceden kontrol edin)

 

EPDM MEMBRAN SİLİKONU İLE YAPIŞTIRMA

 

Epdm membran silikonu olarak SOUDASEAL EPDM ,BOSTİK EPDM TACK, İLLBRUCK OT015 EPDM kullanılır. Bu ürünlerin bazıları silikon esaslı bazıları hybrit polymer esaslı bazılarıda epdm kauçuk esaslıdır.

 

KNT LİKİT MEMBRAN YAPIŞTIRICISI ile fırçayla sürerek daha ekonomik ve pratik bir uygulama sağlanarak yapıştırılır.

Mekanik olarak sabitleme ise EPDM BASKI ÇITASI ile sağlanır.

EPDM MEMBRAN , pencere profillerini ve destek yapılarını hem içeride hem de dışarıda sızdırmaz hale getirirken neredeyse tüm sorunlara çözüm sunan eksiksiz bir aksesuar paketi içerir. Uyumluluğu ve mümkün olan en iyi lojistiği garanti ederek size her şeyi tek bir tedarikçiden satın alma imkanı sunuyoruz.

Türkiyede ithal ve yerli üretim olamak üzere iki çeşit Epdm Membran bulunmaktadır.ithal ürünlerin yapısı daha kumaşımsı olurken yerli ürünler lastiksi yapıdadır.İthal Epdm Membran ,ME 220 İllbruck ,SEALECO EPDM Kanyon yapı tarafındanda satışını yaptığımız ürünlerdir. İthal Epdm membran lar daha esnek olması ve gözenekli yapıları sayesinde Yerli epdm membran dan ayrılırlar.Lineflex Epdm membran ve Egeflex Epdm Membran satışını yaptığımız yerli ürünlerdir. Bunların yüzeyleri daha düz ve esnekliği çak daha düşüktür.

 

EPDM MEMBRAN FİYATLARI

 

Son dönemde dünyada yaşanan Etilen Propilen Dien Monomer fiyatlarındaki artış  hammadde sıkıntısı ve navlun fiyatları nedeniyle yerli epdm membranlar ve ithal epdm membranlar arasındaki fiyat farkı oldukça kapanmıştır.ME 220 İllbruck Epdm Membran Fiyatları.egeflesx epdm membran ,Sealeco Epdm Membran Fiyatları ,1mm Epdm Membran Fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.Daha ekonomik uygulamalar için esasen 1mm epdm membranlar çoğu detayda gerekli olamamakla birlikte 0,5MM EPDM MEMBRAN kullanılabilir.

 

EPDM MEMBRAN ÖLÇÜLERİ

 

Epdm membranlar markalara göre farklı ölçülerde üretilebilir.

 

 

Lineflex Epdm Membran

1mm epdm membran 1,80*25mt

0,5mm epdm membran 1,50*50mt

 

İllbruck Epdm Membran

1mm ME220 1,50*20mt

0,5mm ME220 1,50*20Mt

 

Sealeco Epdm Membran

0,5mm Sealeco Epdm 1,70*25mt

1mm Sealeco Epdm 1,70*25mt

 

Ölçülerinde üretilirken uygulanacak detaya göre istenilen ölçülerde kesilebilir.Bunların yapıştırılmasında 600ml lik Epdm Membran Yapıştırıcısı kullanılır.

Kanyon Yapı Epdm Membran Türkiye aramaları ile en uygun fiyatları sağlamaktadır. Toplu alımlarınız için bize sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

Ürün Resmi
Whatsapp