Ne Aramıştınız ?

EPDM Membran Teknik Özellikleri

EPDM Membran Teknik Özelliklerinin yer aldığı, siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlanan bu içeriği incelemenizin ardından tüm taleplerinizi Kanyon Yapı firmasına +90 216 314 56 40 numarasından iletebilirsiniz. EPDM membran teknik özellikleri arasında, rafineri ürünleri olması ve propilenden yapılarak üretilen sentetik bir kauçuk olması bulunmaktadır.

Yüksek elastikiyet, genleşme, çekme mukavemeti, donma direnci gibi özelliklere sahip olan EPDM membran kendine ait pek çok avantajı ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. Pratikte değiştirilemez olsa da, sentetik kauçukta kimyagerler istenilen kullanım yeri ve gereksinimlere göre kauçuk üretebilirler.

EPDM Membran Ne Amaçla Kullanılır?

Kauçuk ürünler arasında bulunan EPDM membran ürünlerin diğerlerinden ayırt edici özelliği, büyük sıcaklık dalgalanmalarında bile elastikiyetini, çekme mukavemetini ve çekme mukavemetini korumasını sağlar. Çeşitli hava koşullarına, güneş ışınlarına ve ozona, asitlere ve çözeltilere dayanıklıdır.
Bu özelliklerinden dolayı bina temelleri ve yan perde izolasyonları, veranda ve kubbe çatılar, giydirme cepheler, gölet dipleri, her türlü peyzaj ve bahçe göletleri ve arıtma ekipmanları için komple su yalıtım çözümü sunar.

EPDM membran teknik özellikleri arasında düz çatı yalıtımında uzun yıllar kullanılabilmesi de bulunur.

EPDM membran, çevreye duyarlı, zararsız, özellikle çağımızın önemli madde ve ürünlerini doğayla uyumlu kullanmaya özen gösteren müşterilerimiz için en uygun seçimdir. EPDM´nin malzeme özellikleri bile bunun kanıtı ve göstergesidir. EPDM de dahil olmak üzere tüm kauçuk ürünler kendi başlarına ayrışmaz veya zararlı maddeler üretmez. Yangın anında bile doğaya ve çevreye ciddi zararlar vermez, dioksit dahi üretmez.

Uzun Ömürlü, Yenileme Gerektirmeyen Ürün

EPDM, uzun ömürlü bir ürün olması ve yenileme gerektirmemesi nedeniyle çevre dostu bir malzemedir. Ömür boyu kullanılması nedeniyle genellikle doğaya atık olarak dönmez. Karbon siyahı içeren kauçuğun yüksek sıcaklık değeri onu endüstriyel enerji üretimi için uygun bir yakıt haline getirdiği için atılmaması gereken çok değerli bir malzemedir. Ayrıca, kauçuk sıklıkla yeniden değerlendirilmekte ve yeniden değerleme çalışmalarında, özellikle döşeme için kullanılmaktadır. Son yıllarda yaygınlaşan piroliz yöntemi ile kauçuğun tekrar hammadde haline getirilmesi sağlanabilmektedir. Bu özellikler kauçuğun doğada birikmesini engeller ve bu konuda doğaya zarar verilmez.

Çatı ve tabliye yalıtım uygulamalarında genel olarak iki kullanım alanı vardır. Uygulama, EPDM membran şeritlerinin çatı veya terasa bağlanması veya yalıtım yapılacak yüzeyin ölçülerine önceden monte edilmiş/üretilmiş bir panel şeklinde EPDM membran yerleştirilmesi ile yapılır.

Her iki uygulamada da EPDM membran şeritleri, mükemmel bir sızdırmazlık sağlayan termo-termal makinelerle birleştirilir. Ayrıca dünya genelindeki tüm EPDM üreticileri uygulama tekniklerini sürekli olarak geliştirmektedir.

EPDM membran şeritlerini sabitlemek için kullanılan kenar bantları, EPDM´nin kaynak noktalarında tüm özelliklerini korumasını sağlamakta ve malzeme içeriği mobil termik kaynak ekipmanları ile yerinde kaynak yapılabilmesini sağlamaktadır. Uygun bir yöntemle kaynak yapıldığında EPDM membran teknik özellikleri arasında sızdırmazlık bulunmaktadır.

En uygun fiyatlardan ürün siparişi vermek istediğinizde iletişim sayfamızda bulunan irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • EPDM Membran Üretimi
    EPDM Membran Üretimi ve üretilen ürünlerin toptan olarak satışının uygun fiyatlar üzerinden yapıldığı Kanyon Yapı´nın kurumsal sitesinden ürün ile ilgili bilgi elde edebilirsiniz. ...
  • Çatı Buhar Dengeleyici
    Çatı Buhar Dengeleyici ürünlerimizi incelediniz mi? Aradığınız yalıtım ürünleri en uygun fiyatlarla her zaman olduğu gibi yine Kanyon Yapı´da. Hemen sitemizden inceleyin. ...
  • Lineflex Epdm Membran Fiyatları
    Kaliteli Epdm Membran ürünleri arasında ülkemizde ve Dünya´da en çok tercih edilen Lineflex Epdm membran ürününe en uygun fiyatlardan sahip olmanız mümkündür. ...
Whatsapp