Ne Aramıştınız ?

Epdm Membranlar

Epdm Membran, suyla daimi olarak temas halinde olan yüzeylerin alt ya da üst bölümlerine su geçişlerine engel olmaya yarayan bir tür izolasyon materyalidir. Bilindiği üzere çelik blok, tel ya da beton gibi materyallerin uzun seneler boyunca dayanıklı bir şekilde ayakta kalması gerekir. Membran bu malzemelerin muhafaza edilebilmesi noktasında önemli bir işlev görür. Gerek niteliğine gerekse de yapı türüne bağlı olarak farklı modellerden söz etmek olasıdır. İhtiyacınıza, beklentinize ve elbette bütçe durumunuza bağlı olarak en ideal membran çeşidini tercih edebilirsiniz. Fiyatına bağlı olarak ürünlerin dayanıklılık düzeyi, kalınlığı ya da diğer teknik özelliklerinde değişiklikler gözlemlenir.

EPDM esaslı hava sızdırmazlık sağlayan membrandır. Pencere ve giydirme cephe ile duvar, beton panel, çelik yapılar arasındaki bağlantı derzlerinde hava sızdırmazlığı sağlar.

Epdm Membran büyük ölçüde yalıtım uygulamalarında tercih edilen bir malzeme biçimidir. Kabul edileceği üzere bugün itibariyle izolasyon, bina oluşumlarında çok önemli bir rol oynamaya başlamıştır. Son dönemlerde membran uygulamaları artık bir zorunluluk olarak kabul görüyor. Özellikle yaratığı somut etkiler, bu malzemeyi adeta vazgeçilmez kılmıştır. Membran bir anlamda yalıtımın temel taşı ve özüdür. Uzun ömürlü binaların adeta sırlarından biri olan membran, es geçilmemesi gereken bir uygulamadır. Bu özel malzeme, ısı ve su yalıtım süreçlerinde başarıyla uygulanır. Isı yalıtımlarında kullanılması sayesinde binayı kış aylarında soğuktan yaz aylarında ise sıcaktan korur. Aynı zamanda endüstri sanayinde kullanılan membranları genleşme tanklarının içerisinde de görebiliriz.

Epdm Membran Seçiminde Bunlara Dikkat

Epdm Membran, yapı sektöründe en çok kullanılan malzemeler arasında gösterilir. Kullanışlı olması, ekonomik açıdan cazip olması ve başarılı bir şekilde sonuç vermesi, onu cazip kılan etkenler arasındadır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak membran uygulama tiplerinde ya da malzemelerinde farklılıklar oluşmaktadır.

Epdm Membran almak istediğinizde mutlak suretle dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunur. Bu sayede ihtiyacınız olan membran tiplerine daha kolay bir şekilde yönelebilir ve binanızın yalıtım odaklı problemlerini uzun vadeli olarak çözebilirsiniz. Dilerseniz teknik anlamda membran konusunda deneyimli kişilerden bu anlamda yararlanabilirsiniz. Membran uygulamalar için şunlara dikkat edilmelidir:

- Teslimat zamanı,
- Kalınlık tipi,
- Donatı tipi,
- Hangi iklim tipi için kullanılacağı,
- Sıcaklık dayanım özellikleri,
- Soğuk havalarda bükülebilme nitelikleri,
- Yangın gibi koşularla karşı dayanıklılığı

Epdm Membran uygulamaları dış duvarlarda, çatılarda, havuzlarda, genleşme tanklarında yaygın bir şekilde kullanılır.

Kanyon Yapı firmasından sipariş vereceğiniz ürünler en kısa süre içerisinde Türliye´nin her şehrine gönderilmektedir. Sizler için geniş ulaşım ağı bulunan firmamızın tüm imkanlarını kullanması ve en uygun fiyatlardan bu ürünleri sizlere sunması adına yapmanız gereken sadece bizi aramaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Knauf Profesyonel Teras Çatı Yalıtım Hizmetleri
    Knauf Profesyonel Teras Çatı Yalıtım Hizmetleri için tercih edilen ürünlerin tamamını Kanyon Yapı firmasının web sitesinden bulabilir ve Türkiye´nin heryerinden hemen siparişinizi verebilirsiniz. ...
  • EPDM Geomembran Satan Yerler
    EPDM Geomembran Satan Yerler arasında Türkiye´nin önde gelen işletmesi Kanyon Yapı´ya ulaşarak en uygun fiyat tekliflerini alabilirsiniz. ...
  • Eğimli Çatı Yalıtım Ürünleri
    Kanyon Yapı´yı ziyaret ederek Eğimli Çatı Yalıtım Ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve ihtiyacınız olan tüm yalıtım ürünlerini en uygun fiyatlarla Türkiye ve Dünya´nın her yerinden sipariş verebilirsiniz. ...
Whatsapp