Ne Aramıştınız ?

Knauf Ara Bölme Yalıtımı Malzemeleri

Knauf Ara Bölme Yalıtımı Malzemelerini incelemek ve hemen sipariş vermek için Kanyon Yapı´nın kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tüm Knauf markalı ürünleri Türkiye´nin her yerinden firmamızdan sipariş verebilirsiniz. Knauf ürünlerini ülkemizin hemen her noktasına hızlı bir ulaşım ağı ile çok uygun fiyatlara ulaştırmaktayız.

En iyi fiyatlardan yararlanarak ARA BÖLME YALITIMI malzemesi satın almak için bizi arayabilirsiniz.

KNAUF ARA BÖLME YALITIMI

Ara bölme izolasyonu için duvarlarda uygulanacak akustik tamponlar ile çerçevelenen alanlarda, ahşap veya metal alanlar için bu çerçevelerin aralarında kullanılan bir üründür. Yalıtım performansları açısından farklı kalınlıklarda olabilen bu ürün KNAUF MİNERAL PLUS ürünleri arasında yer almaktadır.

ARA BÖLME YALITIM UYGULAMASI

Knauf ürünleri kullanarak yapacağınız ara bölme izolasyonlarının uygulaması ile ilgili aşamalardan bahsetmek gerekirse;

* Öncelikle uygulamaya start vermeden önce ses yaltıım bantı yada macunları ile ara bölme için kenar profillere uygulamalar yapılır. Profillerin zemin, tavan ve duvarlar arasındaki bağlantıları tam ve eksiksiz olmalıdır. Akabinde çerçevenin ilgili profilleri iyi bir şekilde sıkıştırılmalıdır. Sağlam bir profil elde ettikten sonra taşıyıcı olan sistemin dikey olan profilleri için üretici firma talimatları izlenmelidir. Aralıkları ortalama olarak 60 santimetre olmalıdır. Zemin ile tavan arasında yatay köşe profillerinin arasına izolasyon malzemesi yerleştirilmelidir.

* Akabinde duvar kısmındaki bir yüze alçı plakalarınızın yerleştirilmesi işlemine geçmeli ve taşıyıcı olan sistemlerinizin dikey olan profillerinde ise belli aralıklar ile vidalar aracılığı ile bunları sağlamlaştırmalısınız. Bu aşamadan sonra tasarımda yer alan ilgili uygulamaların tamamı adım adım izlenmelidir.

* Değerlere uygun olan ses, ısı yalıtımı, yangın yalıtımı için KNAUF IPB 037 ürününü tercih etmelisiniz. Mineral yün yalıtım levhalarımız içinde olan bu ara bölme yalıtımı sistem içerisine entegre edilmelidir. Dikey profillere bu malzeme yerleştirilmelidir.

* Son olarak oluşturulan duvarın diğer tarafına yani kaplanmayan kısmına alçı plaka uygulaması yapılmalıdır. Ara bölme duvarları bu alanlar için kapatılmalıdır. Duvarın son kaplaması için bu alanlardaki kullanım amacına göre plakanın üreticisinin sizlere sunduğu talimatları izlemeleri ve size en uygun olan talimat seçilerek uygulama tamamlanmalıdır.

Sizlerde KNAUF markalı ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize 
0216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz.

En uygun fiyatlarla ara bölme yalıtımı hizmeti için uygun olan ürünleri Kanyon Yapı´dan temin edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Hava Geçişine İzin Veren Buhar Dengeleyici
    Hava Geçişine İzin Veren Buhar Dengeleyici ürün grupları arasında Kanyon Yapı´nın üretimlerini yaptığı ve tüm testlerden başarılı bir şekilde geçen TRIO PLUS ürününü en iyi fiyatlardan temin etmeniz mümkün. ...
  • Temel Uygulamalarında EPDM Memran
    Temel Uygulamalarında EPDM Memran ürünü ihtiyaçlarınıza en kaliteli ürün çözümlerini Kanyon Yapı olarak sizlere sunuyor ve uygun fiyatlardan adreslerinize kadar ulaştırıyoruz. ...
  • Nefes Alabilen Buhar Dengeleyici Ürünler
    Nefes Alabilen Buhar Dengeleyici Ürünleri KANYON YAPI kurumsal web sitesinde yer alan ÜRÜNLER menüsünden hemen inceleyebilir ve dilediğiniz miktarlardaki siparişlerinizi bize ulaştırabilirsiniz. ...
Whatsapp