Ne Aramıştınız ?

Knauf Mineral Plus

KANUF MİNERAL PLUS İMALATI?

 

Knauf Minerl Plus Ürünleri dünyada taşyünü ve mineral plus ürünleri üretmektedir.Türkiyede ise eskişehirde mineral plus ürünleri giydirme cephe, arabölme ,kenet çatı ürünleri olarak üretilmekte ve dünyanın pekçok ülkesine ihraç edilmektedir.knauf mineral Plus dünyada sadece knauf ta olan bu teknolojiyle üretilen yeni nesil bir taşyünüdür.Mineral Plus Fcb ,035 Mineral Plus Fcb033 Mineral Plus Fcb 032 ve Mineral Plus Ipb 037 ürünlerini kanyon yapıda en iyi fiyata bulabilirsiniz

 

 

KNAUF MİNERAL PLUS TANIMI?

 

Mineral  Plus Ürünler, mineral yün esaslı, özel bir teknolojiyle üretilmiş,diğer taşyünlerine nazaran çok az tozuması olan, uygulamada en  kolay, esnek ve ısı yalıtım değerleri çok iyi mineral esaslı  levhalardır. Ara bölmeler de Mineral Plus IPB 037 ve cepheler için  Mineral Plus Fcb 035 ürünleri  özel tasarlanmış dır.Giydirme cephe ürünü Mineral Plus fcb 035 suya karşıda dayanıklıdır, ısı, ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Mineral Plus Fcb 035 ,Mineral Plus Fcb 033 ,Mineral Plus Fcb 032 ve Mineral Plus Ipb 037 ürünleri için tüm sorularnızı Kanyon yapıya sorabilirsiniz.

 

 

KNAUF MİNERAL PLUS ÇEŞİTLERİ?

 

Knauf Mineral Plus ürünleri temel olarak 2 çeşittir bunlar,

1-      Knauf Mineral PIus Ipb 037 ürünüdür.Bu ürün bina içinde ki bölme duvar aralarında,tavanda ve kapalı alanlarda ki ses ve ısı izolasyonunda çok başarılıdır.Lambda değeri 0,037 dir.Fenol ve formal dehit içermediğinden insan sağlığınada zararlı değildir.uygulama sırasında kaşındırmaz ve tozuma yapmaz.

 

2-      Knauf Mineral Plus Fcb  ürünleri  bu ürünler dış mekanda kullanılabilen suya karşı dayanıklı ,A1 sınıfı yangın dayanımı olan ürünledir.ahşap metal ve beton binaların dış ısın ve ses yalıtımında kullanılır kullanıldığı bina yüksekliği veya istenen ses ve ısı yalıtım seviyesine göre KNAUF MİNERAL PLUS FCB 035,KNAUF MİNERAL PLUS FCB0 33 ve KANUF MİNERAL PLUS FCB032 olarak 3 çeşittir.Dış mekanda kanuf un ürettiği Knauf MCB 037 KENET ÇATI ürünüde özellikle bu uygulamalar için tasarlanmıştır.

 

 

 KNAUF MİNERAL PLUS NERELERDE KULLANILIR?

 

Minerla plus ürünleri iç ve dış mekanlarda çatılarda kullanılabilen Mineral Plus Fcb ,Mineral Plus Ipb ve Mineral Plus Mcb ürünleri olarak binadaki pekçok uygulamada kullanılabilmektedir.

 

 

KANUF MİNERAL PLUS UYGULAMA KOLAYLIKLARI

 

Knauf ürünleri standar taşyünlerine nazaran uygulamada pek çok kolaylıklar sağlar başta taşyünleri gibi kaşındırmaması uygulamadaki en belirgin farkıdır ve işçilikten ciddi avantajlar sağlar,kesilme sırasında taştünlerine göre çok az tozuma yapar ,esnek bir yapıya sahip olduğundan köşe dönüşlerinde tek parça olarak uygulanabir,hem yalıtım hem işçilik avantajı sağlar.Bu kolaylıklar Knauf un Mineral Plus FCB 035 ,  Mineral Plus Ipb 037 ve diğer tüm ürünleri için geçerlidir.

 

Knauf mineral plus´ın beş farklı tipi bulunmaktadır. Knauf mineral plus FCB035, Knauf mineral plus FCB EXTRA, Knauf mineral plus FCB PRO,Knauf mineral plus IPB, Knauf mineral plus MCB olmak üzere beş farklı çeşit bulunmaktadır. Knuaf mineral plus, giydirme cephe ara bölme ve kenet çatı yalıtım levhasıdır.

Yapısında ki mineraller ve doğal bağlayıcılar sayesinde tozuma durumu klasik taşyünü ne göre oldukça azdır,uygulamada esnasında taş yünü gibi kaşındırma yapmaz. Bağlayıcı içeriğinde fenol ve formaldehit türevi bileşenler içermediğinden insan sağlığına zarar vermez.Mineral plus esnek yapısı sayesinde uygulama ve köşe dönüşlerinde ısı kaybını önler kolaylıkla uygulandığı için zamandan ve işçilikten tasarruf edilmesine yardımcı olur.İçindeki silikonlu yapısı sayesinde su itici özelliğe sahiptir. Mineral plus Aynı zamanda düşük ısı ve ses iletim katsayısı na sahiptir. Yangın sınıfı taş yününde olduğu gibi A1 sınıfında yer almaktadır.

Esnek yapısı ürünün paketlenmesinde de olumlu olarak kullanılmışdır. Ürünler sıkıştırılarak paketlenmekte ve taş yünü ne oranla nakliyede ve stoklamada üç kata kadar tasarruf edilmektedir. Knauf mineral plus pro, mineral yün teknolojisi ile birlikte üretilen ürünler içinde en iyisidir. Bu ürün mineral yün teknolojisinin geldiği son noktanın somut halidir. Mineral plus Türkiye´nin tek ve ilk ´Eurofins Indoor Air Comfort Gold´ sertifikasına sahip yalıtım levhasıdır.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.