Ne Aramıştınız ?

Nem Bariyeri - Buhar Kesici

Yüksek kaliteli ürünleri sizlere sunmayı her zaman amaçlayan firmamızın yapmış olduğu Ar-Ge çalışmalarının sonucunda en iyi nem bariyeri ve buhar kesici ürünlerini sizlere sunmaktadır. Kanyon Yapı´nın bünyesinde bulunan tüm ürünlerin garantisini vermekteyiz. Nefes alabilen su yalıtımı örtülerinde birden fazla çeşidi ile firmamızın web sitesinde yer alan tüm ürünleri inceleyebilirsiniz. Ürünlerimizin tamamı kendi alanında sertifika ve belgelere sahiptir. Nem bariyeri ve buhar kesici ürünlerin ilk özelliği binalarınızı nem ve rutubete karşı korumasıdır. Aynı zamanda uygulandığı alanlarda su yalıtımı da sağlayan bu ürünler sıcak ve soğuk havalarda kesinlikle ısı kayıplarını önlemektedir.

Firmamız siz değerli ziyaretçilerinden gelen talepler doğrultusunda kapasitesini arttırmış ve yeni deposunda hizmet vermeye başlamıştır. İstenilen gramajlarda sipariş verebileceğiniz nem bariyeri ürünleri sayesinde buhar dengeleyici özelliği ile çatı ve cephelerinizde sağanak yağmurlar, kar ve fırtına sebebi ile oluşan soğuk havalar neticesinde oluşacak nemi yok edecektir, buhar geçişine izin verebilen yapısı sayesinde nem bariyeri ve buhar kesici ürünlerimiz binalarınızdaki yapı elemanlarının tamamını korur ve korozyonu önler. Nefes alabilen su yalıtımı ve
buhar kesici örtüleri her türlü mevsime uyumludur.

Kanyon Yapı´nın satışını yaptığı nem bariyeri ve buhar kesici örtülerin uygulanması ile beraber yapılarınızda oluşabilecek ısı kayıpları kontrol altına alınacaktır. Binalarınızın enerji verimliliğini arttıran bu sistemler sayesinde hem kendi cebinizi hemde ülke ekonomisini korursunuz. %38´lere varan ısı ve enerji tasarrufu ile sizlere maksimum fayda sağlayan bu ürünler firmamızın güvencesi ile bulunduğunuz il ve ülkelere gönderilmektedir. Her türlü zorlukla başa çıkabilen bu ürünler kiremit çatılarda, shingle çatılarda, eğimli çatılarda, metal çatılarda, her türlü giydirme cephe sistemlerinde uygulanabilen ürünlerdir.


TYVEK UYGULAMA 

Su ve nem yalıtım örtüsü olarak kullanılan  buhar geçişini sağlayan üç katmanlı hava geçişi imkanı sunan tyvek solid ,Buhar dengeleyici ,nem bariyeri ürünlerinden bir tanesidir. Suya dayanıklı ve hafif nem geçişine fırsat veren bu ürün ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda duvarın yapısını bozan sıcaklık ve soğukluk etkisinden duvarları muhafaza ederek ısı değişkenliğinin oluşturduğu deformasyonu ortadan kaldırır  Buhar dengeleyici ,nem bariyeri örtülerin esas amacı budur.

Kanyon Yapı tarafından sizlere sağlanan nem bariyeri,Buhar dengeleyici örtü üç katmandan oluşur. Bu katmanlar polietilen folyo, polietilen, polipropilen taşıyıcıdır. Bindirme kısmı kendiliğinden yapışkanlı olarak üretilen bu nem bariyerleri,buhar dengeleyici hızlı ve ekonomik şekilde uygulanır. Çatı tamirinde ve izolasyonunda veya cephede yatay veya düşey bindirmeli kullanıma uygun olarak farklı fonksiyonel özellikte üretilen ve fonksiyonuna göre seçilen bu ürünlerin 10 santimetre bindirme payı bulunmaktadır,nem bariyeri,Buhar dengeleyici ürünlerin bu kısımları tyvek bant veya muadil nem bariyeri bant ile yapıştırılarak su geçişi engellenir.

Kanyon yapı kendi markası olan Trioplus ürünleriyle her gramajda trioplus nem bariyeri ve trioplus buhar kesici ürünlerini en iyi kalitede imal etmektedir.Esasen nem bariyeri buhar dengeleyici ve buhar kesici imalaltında önemli olan  imalatta kullanılan malzemenin kalitesidir. Buhar dengeleyici ve nem bariyerinde, üç katmandan üretilen malzemenin buhar geçişini sağlayan ve su geçişini engelleyen orta katmanı olan film tabakasının kalınlığı ve su basıncına olan direncidir.Nem bariyeri,buhar dengeleyiciyi oluşturan dış katmanlar tekstil esaslı olduğundan nem bariyeri,buhar dengeleyicinin kalitesinde orta katman kadar etkisi yoktur.

Nem bariyeri, Buhar dengeleyici örtü uygulaması yapılırken ürünün başlangıç ve bitiş bölümleri macun ile muhakkak tutturulması gerekmekte ve ürün aralarına muhakkak tyvek bant uygulaması yapılmaktadır. Ürünün kesilen ya da deformasyona uğrayan kısımlarına rulolardan ürün parçasıyla yama yapılabilme özelliği bulunmakta veya folyo bant ile ürünün deformasyona uğrayan kısmı bantlanabilmektedir. Kanyon Yapı güvencesi ile sizlere sunulan buhar kesici ve nem bariyeri,buhar dengeleyici ürünleri bu markanın kalitesiyle birleşerek birçok giydirme cephe, kiremit altı nem bariyeri,çatı ve izolasyon firmasının tercihi olmaktadır.

Dünyada nem bari,buhar dengeleyici ve buhar kesici ürünlerinin lideri dupont ürünleridir.Tyvek markalı ürünler cephede ve çatıda kullanılabilen.Buhar dengeleyici,nem bariyeri ürünleri tyvek solid ve tyvek supro plus ve tyvek fire curb dür.Tyvek Supro plus Yüksek yoğunluklu polietilen, polipropilen kompoziti içerir,kendinden yapışkanlı yapısıyla hem uygulama kolaylığı hem maliyet avantajı sunar.Tyvek solid ise 82gr/m2 gramajada yüksek yoğunluklu polietilen içeren su geçişini engelleyen nembariyeri,buhar dengeleyicidir.Dupont tyvek markasının yangına dayanıklı B1 sınıfı ürünü Tyvek fire curb dür. Yangın Yönetmeliklerine göre 21.5m ve üzeri yapılarda aranılan Euroclass A2,s1,d0 şartını sağlayan ilk ve tek buhar geçirgen yalıtım örtüsüdür.Tyvek buhar kesici ürün grubunda tyvek Airguard ın üç çeşidi vardır.Bunlar Tyvek airguard smarttyvek airguard sd5 ve tyvek airguard reflective dir.

Nem bariyeri fiyatları , Buhar dengeleyici fiyatları ,Buhar kesici fiyatları ve Tyvek fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Kanyon Yapı firması NEM BARİYERİ ürünlerinde imalatçı firma olarak sizlere en iyi fiyatları sunmaktadır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6MzyeAcwcW8

 

BUHAR DENGELEYİCİ NE İŞE YARAR :

 

Buhar dengeleyici ürünler ,türkiyede son yıllarda daha sık kullanulmaya başlanmıştır.Buhar dengeleyici betonarme ve ahşap binalarda bina içindeki havanın bina dışına çıkmasınayardımcı olurak iç mekanların hava almasını sağlar . Binanın dış kabuğunun altında kullanılan buhar dengelyici ,dışardan gelen sudan binanın dış yüzeyinin ve taş yünü gibi binayı koruyan ürünlerin zarar görmesini engeller. Buhar dengeleyici dışarda nem li bir ortam varken bina içinde nispeten daha kuru bir hava olmasına yardımcı nolur.Buhar dengeleyici kelimeside burdan gelmektedir. Türkiyede buhar dengeleyici örtü uygulamalarında taş yünü üzerinde kullanılmaktadır bazı uygulamalarda ise taş yünü nün üzerine tül uygulanarak bir katta buhar dengeleyici kullanılmaktadır.buhar dengeleyici örtü taş yünü ile birlikte kullanılacaksa tüllü taş yünü kullanımına gerek bulunmamamktadır.

BUHAR DENGELEYİCİ UYGULAMA HATALARI:

Buhar dengeleyici kullanım alanları genel olarak çatılar veya giydirme cephe binalardır bunlarda çatı ugulamasında buhar dengeleyici örtü uygulanırken 10cm bin payı yapılmalıdır bu bini paylarının birlşim yerleri ve buhar dengeleyicinin bitim noktaları buhar dengeleyici akrilik bant ile yapıştırılmalı ve binanın bu noktalardan su almasının önüne geçilmelidir. Fakat türkiyedeki bazı uygulamalarda bu ekyerleri buhar dengeleyici akrilik bant ile kapatılmayıp buhar dengeleyici örtü yüzeye tuturulmak için çivi vida ve mantolama malzemesi gibi birçok delici ürünle delinmekte ve buhar dengeleyici örtünün tüm özellikleri kaybolmakta ve binanın buralardan su almasına sebep olunmaktadır kullanımda ençok dikkat edilmesi gereken nokta budur.


Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Nem Bariyeri Uygulama Şeması 

BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ FİYAT LİSTESİ

NEM BARİYERİ FİYAT LİSTESİ 

BUHAR KESİCİ ÖRTÜ FİYAT LİSTESİ

TYVEK FİYAT LİSTESİ

Bu ürünlerle ilgili bizi arayabilirsiniz.