Ne Aramıştınız ?

Nem Bariyeri - Buhar Kesici

NEM BARİYERİ NEDİR?

Nem bariyeri üç katmandan oluşan örtülerdir. Bu katmanlar polietilen ve polipropilendir. Polietilen mazeme su geçişini engelleyen ve hava geçişine izin veren katmandır. Nem bariyerleri bu katmanların kalınlığına göre çeşitli gramajlarda üretilir.ürünlerin temel amacı uygulandıkları yapıları korumaktır.Nem Bariyerinde En İyi Marka Trioplus dır.

 

NEM BARİYERİ NERELERDE KULLANILIR?

Nem bariyeri kullanım alanları ürün yapısına göre farklılık gösterir.genel olarak uygulama alanları binalardaki dış yüzeylerin kaplama altıdır. Nem bariyeri çatıda kiremit altında, seramik cephelerde ,kompozit cephelerde,kompakt cephelerde,ağaç evlerde,sayding uygulamalarında,havalandırmalı caphelerde kullanılır.Özellikle taşyünü uygulanan cephelerde mutlaka kullanılmalıdr.Her uyguma için Nem bariyeri üretimi yapan Trioplus ürünleri tercih edilmelidir.

 

NEM BARİYERİ NEDEN KULLANILMALIDIR?

Binalar inşa edildikten sonra çok uzun süre kullanılmaktadır.Kullanım  süresinde binaları korozyona ,neme ve dış etkenlere karşı koruduğu gibi binalardaki diğer yapı elemanlarınıda korumak için nem bariyeri kullanımı çok önem taşımaktadır.Nem bariyeri kullanımı binaya diret suyun gelmesini engelleyeceğinden buradaki malzemelerin yıpranmasını ve çürümesinide cengellediği için bina içinde de nem oluşmasını önler ayrıca bina içindeki hava geçişinede izin verir.Nem Bariyeri Kullanımı yapılar için önem arzeder. Nem bariyeri tecihinde Trioplus en iyi çözümü sunar.

 

 İYİ BİR NEM BARİYERİ NASIL OLMALIDIR?

Bu ürün uygulamadan sonra uzun yıllar binalarda kalacağından yırtılma ve kopmaya karşı dayanıklı olmalırı.Su bansıncına karşı istenen kriterleri karşılamalıdır.Yaşlandırma testleri yapılmalıdır.Bu ürünler 70gr dan 200 gr a kadar üretilmektedir.bazı uygulamalarda 70 gr ürünler kullanılsada tercihen 100gr ürün en iyi sonucun alınmaya başlayacağı minimum gramaj olmalıdır.Nem bariyerleri tekstil esaslı ürünler olduğundan Düşük Gramaj Nem Bariyeri yırtılma dayanımıda az olacaktır.Tercihler yapılırken ürünlerde CE BELGELİ NEM BARİYERİ tercih edilmelidir.En Doğru Nem Bariyeri ürünlerini kullanmak için Trioplus ürünlerini tercih edin.

 

 NEM BARİYERİ DOĞRU KULLANIMI NASILDIR?

Nem bariyeri amacı yapıları dış etkenlere karşı korumak olduğundan uygulama esnasında da dikkat edilmesi gereken kriterler vardır.nem bariyeri uyulaması yapılırken delinme ve yırtılmalara karşı korunmalıdır.Uygulama da nem bariyeri ekyerlerinden ve bitimlerinde Raptor akrilik bant ile yapıya sabitlenmelidir.Nem Bariyerinde En İyi Sonuç için Trioplus ürünleri va Raptor ekyeri bantları kullanılmalıdır.

 

 

EN İYİ NEM BARİYERİ MARKALARI NELERDİR?

Nem bariyeri kullanımı binalara pek çok fayda sağladığından burda ürün seçimide önem kazanmaktadır.Dünyada nem bariyerinin ilk üreten firma olan Tyvek global markalar içinde en iyilerdendir.Yerli üretim ürün tercihlerinde ise Trioplus Nem Bariyeri yüksek yırtılma direnci ve su basıncına dayanımı ile iyi bir tercihtir.

 

NEM BARİYERİ ÜRETİCİ FİRMALAR ?

Dünya genelinde çok sayıda Nem Bariyeri Üretici firmalar olduğu gibi üretim teknolojileride birbirinden farklıdır.Dupont un ürettiği ve türkiyede ençok kullanılan Tyvek Solid ve Tyvek Fricurb teknoloji olarak en farklı ürünlerdir.Türkiyede Nem bariyeri Üretimi konusunda en iyi performas veren ürünler Kanyon yapıdan alabileceğiniz Trioplus ürünleridir.

 

NEM BARİYERİ FİYATLARI ?

Yalıtım uygulamalarında maliyetler de önemli konulardan biridir bu sebeple kullanıcılar ve uygulayıcılar ürün seçerken Nem Bariyeri Fiyatları nıda ön planda tutmaktadırlar.İthal ürünler kaliteli olsada fiyat anlamında rekabetçi değildir.Yerli üretim tercih edilmesi maliyet açısından avantaj sağlar.

 

 

 

Üç katmanı bulunan NEM BARİYERİ yüksek yoğunluklu polietilen tabakalar ile üretilmektedir. Ürün her iki tarafından da su buharını geçirme özelliğine sahip olan bir üründür. Nem bariyeri ürünlerinde Kanyon Yapı firması en uygun fiyatlarla ürünlerini sizlere sunmaktadır. Kanyon Yapı´yı arayarak Türkiye´nin her yerinden bu muhteşem ürünleri temin edebilirsiniz. UV dayanımı yüksek olan bu ürünler aynı zamanda su direncinde de yüksek mukavemet sağlamaktadır.

 

Yüksek kaliteli ürünleri sizlere sunmayı her zaman amaçlayan firmamızın yapmış olduğu Ar-Ge çalışmalarının sonucunda en iyi nem bariyeri ve buhar kesici ürünlerini sizlere sunmaktadır. Kanyon Yapı´nın bünyesinde bulunan tüm ürünlerin garantisini vermekteyiz. Nefes alabilen su yalıtımı örtülerinde birden fazla çeşidi ile firmamızın web sitesinde yer alan tüm ürünleri inceleyebilirsiniz. Ürünlerimizin tamamı kendi alanında sertifika ve belgelere sahiptir. Nem bariyeri ve buhar kesici ürünlerin ilk özelliği binalarınızı nem ve rutubete karşı korumasıdır. Aynı zamanda uygulandığı alanlarda su yalıtımı da sağlayan bu ürünler sıcak ve soğuk havalarda kesinlikle ısı kayıplarını önlemektedir.

Firmamız siz değerli ziyaretçilerinden gelen talepler doğrultusunda kapasitesini arttırmış ve yeni deposunda hizmet vermeye başlamıştır. İstenilen gramajlarda sipariş verebileceğiniz nem bariyeri ürünleri sayesinde buhar dengeleyici özelliği ile çatı ve cephelerinizde sağanak yağmurlar, kar ve fırtına sebebi ile oluşan soğuk havalar neticesinde oluşacak nemi yok edecektir, buhar geçişine izin verebilen yapısı sayesinde nem bariyeri ve buhar kesici ürünlerimiz binalarınızdaki yapı elemanlarının tamamını korur ve korozyonu önler. Nefes alabilen su yalıtımı ve

buhar kesici örtüleri her türlü mevsime uyumludur.

Kanyon Yapı´nın satışını yaptığı nem bariyeri ve buhar kesici örtülerin uygulanması ile beraber yapılarınızda oluşabilecek ısı kayıpları kontrol altına alınacaktır. Binalarınızın enerji verimliliğini arttıran bu sistemler sayesinde hem kendi cebinizi hemde ülke ekonomisini korursunuz. %38´lere varan ısı ve enerji tasarrufu ile sizlere maksimum fayda sağlayan bu ürünler firmamızın güvencesi ile bulunduğunuz il ve ülkelere gönderilmektedir. Her türlü zorlukla başa çıkabilen bu ürünler kiremit çatılarda, shingle çatılarda, eğimli çatılarda, metal çatılarda, her türlü giydirme cephe sistemlerinde uygulanabilen ürünlerdir.

Kanyon Yapı Nem Bariyeri ve Buhar Kesici Ürünleri

Firmamızın sizler için satışında bulunduğu buhar kesici ürünleri ve nem bariyerleri ülkemizde bulunan yeni nesil binaların tamamında kullanılabilen, eski binalarda yapılan yenileme işlemleri içinde sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Firmamızın web sitesinden inceleyeceğiniz nem bariyeri ürünleri farklı tiplerde, farklı çatılar için tasarlanmış olarak sizlere sunulmaktadır. Çatılarınızda güvenlik, koruma, enerji tasarrufu vb.. işlemler için ideal bir ürün olan KANYON YAPI Nem Bariyeri ürünleri tamamen amacına uygun üretilmiştir. Su geçirmeyen bu ürünler farklı gramajlarda sizler için satışa sunumaktadır. Her tip proje için uygun olan bu ürünler son teknoloji avrupa standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir.

 


TYVEK UYGULAMA 

 

Su ve nem yalıtım örtüsü olarak kullanılan  buhar geçişini sağlayan üç katmanlı hava geçişi imkanı sunan tyvek solid ,Buhar dengeleyici ,nem bariyeri ürünlerinden bir tanesidir. Suya dayanıklı ve hafif nem geçişine fırsat veren bu ürün ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda duvarın yapısını bozan sıcaklık ve soğukluk etkisinden duvarları muhafaza ederek ısı değişkenliğinin oluşturduğu deformasyonu ortadan kaldırır  Buhar dengeleyici ,nem bariyeri örtülerin esas amacı budur.

Kanyon Yapı tarafından sizlere sağlanan nem bariyeri,Buhar dengeleyici örtü üç katmandan oluşur. Bu katmanlar polietilen folyo, polietilen, polipropilen taşıyıcıdır. Bindirme kısmı kendiliğinden yapışkanlı olarak üretilen bu nem bariyerleri,buhar dengeleyici hızlı ve ekonomik şekilde uygulanır. Çatı tamirinde ve izolasyonunda veya cephede yatay veya düşey bindirmeli kullanıma uygun olarak farklı fonksiyonel özellikte üretilen ve fonksiyonuna göre seçilen bu ürünlerin 10 santimetre bindirme payı bulunmaktadır,nem bariyeri,Buhar dengeleyici ürünlerin bu kısımları tyvek bant veya muadil nem bariyeri bant ile yapıştırılarak su geçişi engellenir.

Kanyon Yapı kendi markası olan Trioplus ürünleriyle her gramajda trioplus nem bariyeri ve trioplus buhar kesici ürünlerini en iyi kalitede imal etmektedir.Esasen nem bariyeri buhar dengeleyici ve buhar kesici imalaltında önemli olan  imalatta kullanılan malzemenin kalitesidir. Buhar dengeleyici ve nem bariyerinde, üç katmandan üretilen malzemenin buhar geçişini sağlayan ve su geçişini engelleyen orta katmanı olan film tabakasının kalınlığı ve su basıncına olan direncidir.Nem bariyeri,buhar dengeleyiciyi oluşturan dış katmanlar tekstil esaslı olduğundan nem bariyeri,buhar dengeleyicinin kalitesinde orta katman kadar etkisi yoktur.

Nem bariyeri, Buhar dengeleyici örtü uygulaması yapılırken ürünün başlangıç ve bitiş bölümleri macun ile muhakkak tutturulması gerekmekte ve ürün aralarına muhakkak tyvek bant uygulaması yapılmaktadır. Ürünün kesilen ya da deformasyona uğrayan kısımlarına rulolardan ürün parçasıyla yama yapılabilme özelliği bulunmakta veya folyo bant ile ürünün deformasyona uğrayan kısmı bantlanabilmektedir. Kanyon Yapı güvencesi ile sizlere sunulan buhar kesici ve nem bariyeri,buhar dengeleyici ürünleri bu markanın kalitesiyle birleşerek birçok giydirme cephe, kiremit altı nem bariyeri,çatı ve izolasyon firmasının tercihi olmaktadır.

Dünyada nem bari,buhar dengeleyici ve buhar kesici ürünlerinin lideri dupont ürünleridir.Tyvek markalı ürünler cephede ve çatıda kullanılabilen.Buhar dengeleyici,nem bariyeri ürünleri tyvek solid ve tyvek supro plus ve tyvek fire curb dür.Tyvek Supro plus Yüksek yoğunluklu polietilen, polipropilen kompoziti içerir,kendinden yapışkanlı yapısıyla hem uygulama kolaylığı hem maliyet avantajı sunar.Tyvek solid ise 82gr/m2 gramajada yüksek yoğunluklu polietilen içeren su geçişini engelleyen nembariyeri,buhar dengeleyicidir.Dupont tyvek markasının yangına dayanıklı B1 sınıfı ürünü Tyvek fire curb dür. Yangın Yönetmeliklerine göre 21.5m ve üzeri yapılarda aranılan Euroclass A2,s1,d0 şartını sağlayan ilk ve tek buhar geçirgen yalıtım örtüsüdür.Tyvek buhar kesici ürün grubunda tyvek Airguard ın üç çeşidi vardır.Bunlar Tyvek airguard smarttyvek airguard sd5 ve tyvek airguard reflective dir.

Nem bariyeri fiyatları , Buhar dengeleyici fiyatları ,Buhar kesici fiyatları ve Tyvek fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Neden Biz?

* Kanyon Yapı Nem Bariyeri ürünlerinin tamamında olduğu gibi, Nem Bariyeri ürünlerinde de projelere ve ihtiyaçlara uygun çözümler sunabilmektedir. Ülkemizin tüm bölgeleri ve illerinde bulunan projeleriniz için nem bariyeri fiyatlarını firmamızdan temin edebilirsiniz. Firmamız tüm teknik standartlara uyumlu olacak şekilde kaliteli üretimler yapmakta ve ürünlerinin tamamında yüksek testler sunmaktadır.

* Kanyon Yapı´da tüm ürün gruplarında zengin stok ve fazla ürün çeşidi bulunmaktadır. Bizi arayarak projeleriniz için en uygun yapı ekipmanını öğrenebilirsiniz.

* Firmamızdan satın alacağınız tüm ürünler güzide ülkemiz Türkiye´nin tüm illeri ve çevre ülkelere hızlı ve kaliteli bir şekilde sevkiyat edilmektedir.

* Nem bariyeri ve diğer ürün grupları konusunda bilgili personelimiz her türlü soru ve sorununuzda sizlere yardımcı olabilmektedir.

* Nem bariyeri ürünlerimizde uzun ömürlü kullanım sizlerle, projeleriniz için firmamızın sizler için satışını yaptığı tüm ürünleri rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Kanyon Yapı firması NEM BARİYERİ ürünlerinde imalatçı firma olarak sizlere en iyi fiyatları sunmaktadır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6MzyeAcwcW8

 

 

BUHAR DENGELEYİCİ NE İŞE YARAR :

 

Buhar dengeleyici ürünler ,türkiyede son yıllarda daha sık kullanulmaya başlanmıştır.Buhar dengeleyici betonarme ve ahşap binalarda bina içindeki havanın bina dışına çıkmasınayardımcı olurak iç mekanların hava almasını sağlar . Binanın dış kabuğunun altında kullanılan buhar dengelyici ,dışardan gelen sudan binanın dış yüzeyinin ve taş yünü gibi binayı koruyan ürünlerin zarar görmesini engeller. Buhar dengeleyici dışarda nem li bir ortam varken bina içinde nispeten daha kuru bir hava olmasına yardımcı nolur.Buhar dengeleyici kelimeside burdan gelmektedir. Türkiyede buhar dengeleyici örtü uygulamalarında taş yünü üzerinde kullanılmaktadır bazı uygulamalarda ise taş yünü nün üzerine tül uygulanarak bir katta buhar dengeleyici kullanılmaktadır.buhar dengeleyici örtü taş yünü ile birlikte kullanılacaksa tüllü taş yünü kullanımına gerek bulunmamamktadır.

 

 

BUHAR DENGELEYİCİ UYGULAMA HATALARI:

 

Buhar dengeleyici kullanım alanları genel olarak çatılar veya giydirme cephe binalardır bunlarda çatı ugulamasında buhar dengeleyici örtü uygulanırken 10cm bin payı yapılmalıdır bu bini paylarının birlşim yerleri ve buhar dengeleyicinin bitim noktaları buhar dengeleyici akrilik bant ile yapıştırılmalı ve binanın bu noktalardan su almasının önüne geçilmelidir. Fakat türkiyedeki bazı uygulamalarda bu ekyerleri buhar dengeleyici akrilik bant ile kapatılmayıp buhar dengeleyici örtü yüzeye tuturulmak için çivi vida ve mantolama malzemesi gibi birçok delici ürünle delinmekte ve buhar dengeleyici örtünün tüm özellikleri kaybolmakta ve binanın buralardan su almasına sebep olunmaktadır kullanımda ençok dikkat edilmesi gereken nokta budur.

 


Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için
0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Nem Bariyeri Uygulama Şeması 

 

 

 

 

BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ FİYAT LİSTESİ

NEM BARİYERİ FİYAT LİSTESİ 

BUHAR KESİCİ ÖRTÜ FİYAT LİSTESİ

TYVEK FİYAT LİSTESİ

Bu ürünlerle ilgili bizi arayabilirsiniz.