Ne Aramıştınız ?

Taşyünü Mantolama Levhası

İki seri olarak üretilen dış cephe sistemlerinde mantolama levhası ürünü olan bu muhteşem ürün su itici özelliği, yüksek yoğunluğu yüzeye dik çekme kuvvetinin dayanımındaki güçlülüğü nedeni ile darbe alınan alanlar için uygun bir üründür. Bonus Wooler Premium F / F150 ürünü mantolama sistemlerinde muhteşem derecelerde ısı dirençleri ve ses emiciliği sunmaktadır.

Taşyünü Mantolama Levhası Kullanım Alanları

Muhteşem özelliklere sahip olan bu ürün ses, ısı yalıtımında ve ayrıca yangın güvenliği amacı ile ülkemizde kullanılan tüm dış cephe mantolama sistemlerinin altında kullanıma uygundur.

Taşyünü Mantolama Levhası Uygulama Yöntemi

Dış cephe mantolamanın uygulanacağı yüzeyler öncelikle kuru ve düzgün olmalıdır. BONUS|WOOLER PREMIUM F/F150 Taşyünü levhalar çimento bazlı yapıştırma harcı ile yapıştırıldıktan sonra duvar yüzeyine levhalar arasında boşluk kalmayacak şekilde birbirine bitiştirilerek yerleştirilir. Yapıştırıcı, levhanın kenarlarına yakın yerlere sürülmemeli, levhalar cephelerde ve köşelerde şaşırtmalı olarak yerleştirilmelidir. Yapıştırma harcı tamamen kuruduktan sonra (yaklaşık 24 saat) dübelleme işlemine başlanır. Duvar özelliklerine uygun olarak seçilen dübeller m2’ye 6 adet (kat yüksekliğine göre dübel sayısı değişiklik göstermektedir) gelecek şekilde uygulanır.

Taşyünü Mantolamada Kullanılacak dübellerin ise çelik çivili tercih edilmesi önerilir. Dübelleme işleminden sonra sistemin donatı katmanı oluşturulur. Çimento bazlı alt kat astar sıva, yüzeye mala ile uygulandıktan sonra sıva filesi, kenarları 10’ar cm birbirinin üzerine binecek şekilde mala yardımı ile yerleştirilir. Daha sonra filenin üzerine ikinci kat astar sıva sürülerek donatı katmanı tamamlanır. Donatı katmanı tamamen kuruduktan sonra, nefes alan ve solvent içermeyen, istenilen dokudaki dekoratif kaplama malzemesinin mala veya rulo ile donatı katmanına uygulanmasıyla işlem tamamlanır.

Ürün hakkında daha fazla bilgi ve tüm talepleriniz için bize 0216 314 56 40 numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp