Ne Aramıştınız ?

Taşyünü

İç yağısında volkanik kayalar yer alan taşyünü bir yapı malzemesidir. Yüksek derecelere kadar çıkan ısılarda eritilerek elde edilen bu ürün binalarda sıklıkla kullanımı bulunan bir yapı malzemesidir. Ülkemizde bina yalıtımı için dış cephe uygulamalarında özellikle tercih edilen bu ürün aynı zamanda yangına karşıda dayanıklıdır. İnşaat sektörünün en çok talep gören ürünü olan taş yünü ses, ısı yalıtımı konusunda da etkili bir üründür.

Taşyünü ürünlerinin alüminyum folyo kaplı olan çeşitleride bulunur. Teras çatıları için bitümlü taş yünü ürünü ve dış cephelerde, ara bölme duvarlarda kullanılan çeşitler bulunur. Taşyünü ürünü yapılardaki ısı, ses yalıtımı için yüksek sıcaklıklara karşı durdurucu özelliği için tercih edilebilen bir üründür. Kullanıldığı alanlarda yalıtmımın yanı sıra ses titreşimlerini emen, su iticiliği özelliği bulunan, buhar geçişine izin veren bu eşsiz ürüne sizlerde Kanyon Yapı firması aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

TAŞYÜNÜ NEDİR

Taşyünü Volkanik kayaçların eritilmesiyle elde edilen çok yüksek oranlarda elyaf içeren ısı ve ses yalıtım malzemesi ürünüdür.mineral yün: farklı oranlardaki Mineral ve taşların yüksek ısılara maruz bırakılarak elyaf haline getirilmesi ile elde edilir. Taşyünleri ve mineral yünler ayrıca yangına karşı da dayanıklı malzemelerdir. Nerede kullanıldığına bakılarak levha, boru, şilte şeklinde üretilip kullanılabilinirler.

Taşyünü ikemasi olarak kullanılabilen, taşyününe göre bir çok alanda üstünlük gösterebilen bir üründe Knauf Mineral Plus ürünüdür. Aynı şekilde taşyünü gibi, ısı ve ses yalıtımı sağlamaya yarayan Knauf Mineral Plus malzemesinin taş yününe göre bir çok artısı bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu özelliklerden bahsedeceğiz.

Taşyünü Nerelerde Kullanım İçin Uygundur?

1500 ile 1600 dereceye kadar çıkan ısıtılan alanlardaki volkanik kayaçların eritilmesi işlemi ile taşyünü malzemesi elde edilmektedir. Tamamen doğal sayılabilecek yalıtım malzemesi olan bu ürün binaların duvalarında, çatı alanlarında, dış cephe yalıtım uygulamalarında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu ürünlerin uygulanması ile binalarda elde edilen yalıtım etkilerini kısa süre içerisinde sunabilmektedir.

Isı yalıtımı, rutubet giderilmesi, ses yalıtımı alanlarında etkili bir malzemedir. Yalıtım malzemelerinin etkili olanları olarak bilinen bu ürüne en uygun fiyatlardan bizden sahip olabilirsiniz.

KNAUF MİNERL PLUS

• Mükemmel ses yalıtımı yapar. Uygulanan binada iç ve dış yalıtımda mükemmel ses yalıtımı sağlar.

• Suya dayanıklıdır. Mineral Plus ürünü suyu itici özellikte üretilebilir.

• Yangına karşı dayanıklıdır. Yangına dayanıklılık konusunuda A1 sınıfında yer almaktadır.

• Esnektir, Kullanımı kolaydır. Taş yünü ne oranla ,esnekliği sebebiyle uygulaması kolaydır, köşe dönüşleri rahat şekilde uygulanır.

• Kaşındırma yapmaz,insan sağlığına zarar vermez. Taş yününden farklı olarak Kullanım sırasında el kaşındırması yapmaz ve kanserojen hammadde içermez leed sertifikasına sahip tek üründür .

• Isı iletimine dirençlidir. Taş yününden Düşük ısı iletim katsayısına sahiptir. λ = 0,032 W.m/K olarak üretilebilir.

• Paketleme sistemi ve esnek yapısıyla az yer kaplar Sıkıştırılmış olarak paketlendiğinden taş yününe oranla 1/2 az yer kaplar,dış ortamda uzun süre stoklanabilir.

Taşyünü özelliklerinin yanı sıra bir çok artı barındıran Knauf mineral plus ürününü ısı ve ses yalıtımı uygulamalarında öneriyoruz. Daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.
 

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. En uygun taşyünü kaplama ürünleri için incelediğiniz web sitemizdeki ürünlere göz atın. İstediğiniz ürün ile alakalı fiyat taleplerine ise yukarıda bulunan telefon numarası üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşme sırasında sahip olabilirsiniz.