Ne Aramıştınız ?

Taşyünü

TAŞYÜNÜ NEDİR

 

Taşyünü Volkanik kayaçların eritilmesiyle elde edilen çok yüksek oranlarda elyaf içeren ısı ve ses yalıtım malzemesi ürünüdür.mineral yün: farklı oranlardaki Mineral ve taşların yüksek ısılara maruz bırakılarak elyaf haline getirilmesi ile elde edilir. Taşyünleri ve mineral yünler ayrıca yangına karşı da dayanıklı malzemelerdir. Nerede kullanıldığına bakılarak levha, boru, şilte şeklinde üretilip kullanılabilinirler.

Taşyünü ikemasi olarak kullanılabilen, taşyününe göre bir çok alanda üstünlük gösterebilen bir üründe Knauf Mineral Plus ürünüdür. Aynı şekilde taşyünü gibi, ısı ve ses yalıtımı sağlamaya yarayan Knauf Mineral Plus malzemesinin taş yününe göre bir çok artısı bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu özelliklerden bahsedeceğiz.
 

KNAUF MİNERL PLUS

• Mükemmel ses yalıtımı yapar. Uygulanan binada iç ve dış yalıtımda mükemmel ses yalıtımı sağlar.

• Suya dayanıklıdır. Mineral Plus ürünü suyu itici özellikte üretilebilir.

• Yangına karşı dayanıklıdır. Yangına dayanıklılık konusunuda A1 sınıfında yer almaktadır.

• Esnektir, Kullanımı kolaydır. Taş yünü ne oranla ,esnekliği sebebiyle uygulaması kolaydır, köşe dönüşleri rahat şekilde uygulanır.

• Kaşındırma yapmaz,insan sağlığına zarar vermez. Taş yününden farklı olarak Kullanım sırasında el kaşındırması yapmaz ve kanserojen hammadde içermez leed sertifikasına sahip tek üründür .

• Isı iletimine dirençlidir. Taş yününden Düşük ısı iletim katsayısına sahiptir. λ = 0,032 W.m/K olarak üretilebilir.

• Paketleme sistemi ve esnek yapısıyla az yer kaplar Sıkıştırılmış olarak paketlendiğinden taş yününe oranla 1/2 az yer kaplar,dış ortamda uzun süre stoklanabilir.

Taşyünü özelliklerinin yanı sıra bir çok artı barındıran Knauf mineral plus ürününü ısı ve ses yalıtımı uygulamalarında öneriyoruz. Daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.
 

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.