Ne Aramıştınız ?

Trio plus Alu Buhar Kesici

Trio plus Alu Buhar Kesici 

Trioplus Alu üç katmandan üretilen en üst katmanı alüminize folyo olan buhar kesici su geçirmeyen örtüdür. TS EN 13859-1 standartına uygun.

Birim alan başına kütle:140g/m2  
Rulo ağırlığı: 12kg
Rulo boyutu: 1,60 m x 50 m

Buhar Kesici Örtüler, ısı enerjisini yansıtan ve ilave izolasyon sağlayan, üç katmanlı buhar kesici örtüdür. Polietilen folyo, polipropilen taşıyıcı örgü ve alüminize polietilen katmanlardan oluşur. Bindirme payı kendinden yapışkanlı olan buhar kesici ile hızlı ve ekonomik uygulama olanağı sağlanır.buhar kesiciler uygulanırken bidirme payımnda tyvek bant veya buhar kesici örtü bandı kullanılmalıdır.Buhar kesici örtü binaların ahşap çatılarında ,beton çatılatda ve kenet çatı sistemlerinde kullanılır . Buhar kesici kullanım amacı çatı altında kullanılan malzemeye çatının dış kabuğundan su geçmesi durumunda çatı altında kullanılan malzemeye su temasının engellenmesi ve özellikle kenet çatılarda ,çatıdan gelen sıcak ve soğuğun Buhar kesici sayesinde yalıtım malzemelerine geçişini engellemektir.Buhar kesici de kullanılacak  grama,buhar kesicinin üstünde kullanılacak malzemenin ağırlığıyla doğru orantılı olmalıdır.Türkiyede genellikle 140 gr ve daha yüksek gramajlı buhar kesici örtü tercih edilmektedir.


 Buhar Kesici Uygulama ve Kullanım Alanları

Buhar kesici Çatı ve cephede, yatay veya düşey bindirmeli kullanımlara göre farklılık göstermekle birlikte en az 10 cm bini payı ile gergin bir şekilde serilmeli ve bini yerleri mutlaka bantlanmalıdır tercihen tyvek bant veya buhar kesici ekyeri bant kullanılmalıdır..

Buhar kesici örtü uygulamasının başlangıç ve bitişinde yüzeye macun ile tutunması sağlanmalıdır. Ürünlerin  arasına tyvek bant veya buhar kesici örtü bant uygulanmalıdır. Hasar ve kesiklerin tamiri ürün parçası ile yama yapılarak veya buhar kesici folyo bant ile yapılır. Ruloların örtü alanı 160m2 kaplayacağı alan ise ideal şartlarda 150m2’dir. buhar kesici ambalaj açıldığında örtü yüzeyini tozdan ve sudan korumak gerekir. Buhar kesici Bant ve macunların uygulanabilmesi için temiz yüzey gerekmektedir.

• Buhar kesici Havalandırmalı veya havalandırmasız tüm çatılarda kullanılır.

• Buhar kesici Çatı arasındaki yaşama alanlarında çatı kaplamasının iç kısmında kullanıldığında konveksiyon ile ısı kaybını engeller.

• Buhar kesici uygun iklim koşullarının oluşmasını sağlar.

• Buhar kesici Kenetli metal çatılarda trapez kaplama üstünde kullanılır.

Buhar kesici Avantajlar

• Buhar kesici Su buharı geçirmez. Ekstra bir buhar ve rüzgar yalıtımı sağlar.

•Buhar kesici Suya, neme ve rüzgara karşı bir yalıtım duvarı oluşturur.

• Buhar kesici Çatı katındaki yaşam ortamları için tasarlanmıştır.


• Buhar kesici Esnek ve uygulaması kolaydır.


• Buhar kesici Serbest hava sirkülasyonunun sebep olduğu ısı kaybını önler.


• Buhar kesici Ortasındaki taşıyıcı katman sayesinde yırtılmaya karşı çok dayanıklıdır.

 
Buhar Kesici Ambalaj ve Depolama

Rulo olarak ve polietilen ambalajda teslim edilir.

Rulo ebatları: 1,6 x 100 m

Rulolar depolandığı alanda temiz bir zemin üzerinde yatay veya dik konumda ve özellikle güneşten korunarak saklanmalıdır.

Buhar Kesici  hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.


 

 

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp