Ne Aramıştınız ?

Trio Plus Çatı Cephe Örtüleri

Trio Plus Çatı Cephe Örtülerimize yakından gözatmak ister misiniz? Kanyon Yapı´nın en çok tercih edilen ürünleri arasında olan bu ürünlere web sitemizden gözatabilir ve anında sipariş verebilirsiniz. Trio plus çatı cephe örtüleri yapıları dış etkilerden korumak için çatılardan dış katmanın altında, dikey cephelerde ve iç mekanlarda kullanılır. Bunun yanı sıra çelik ve ahşap binalar ile betonarme binalar da, Trio Plus çatı cephe örtülerinin kullanıldığı alanların arasında bulunur.

Trio Plus Çatı Cephe Örtülerinin Kullanım Amacı


Trio Plus çatı cephe örtülerinin kullanılmasındaki en temel amaç binaları rutubete karşı korumak, binaların hava almasını sağlamak, ısı yalıtımı sağlamak ve binaların yaşlanmasını önlemeye yardımcı olmaktır. Çatı cephe örtülerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlerden ilki ve en önemlisi, iklim ve kullanım amacı buhar dengeleyicinin sınıfını ve gramajını belirlemektedir.

Çatı cephe örtülerini yapan firmaların sayısı üretim kalitesine bakıldığında pek fazla değildir. Çatı cephe örtülerinin ithalatını yapan firmalar ise oldukça sınırlı sayıdadır. Çatı cephe örtülerinin fiyatları yerli üretim ürünlerin ithal ürünlere karşı oldukça avantajlı olduğunu göstermektedir.

Buhar yalıtım örtüleri üç katmandan oluşan hava geçişine izin veren yüksek oranda su basıncına dayanıklı, yüksek yırtılma dayanımına sahip su yalıtım örtüsüdür.

Buhar dengeleyici ürünler kullanılan binalarda muhteşem avantajlar sağlamaktadır. Terlemeyi, nem bariyeri ürünü binalarınız için önler. Binanın uzun ömürlü olmasına katkı sağlayan bu ürün aynı zamanda rüzgar koruması ile sıvama ve soğutma verimliliği de sağlamaktadır. Yalıtımın bozulmasını önleyen bu ürün, her türlü çatı, giydirme, alüminyum ve ahşap cephelerde kullanıma uygundur.

Sipariş talepleriniz için iletişim numaralarımızı arayabilir ve ürün ile alakalı en güncel bilgilere erişmek adına ise Kurumsal INSTAGRAM hesabımızı takip edebilirsiniz.

Çatı Cephe Örtüleri Uygulaması


Nem buharı stabilizatörlerinin uygulanmasına ilişkin bazı hususlar bulunmaktadır. Çatı ve cephenin dikey ve yatay olarak nasıl istiflendiğine bağlıdır, ancak 10 cm veya daha fazla bindirme ile sıkıca yerleştirmek ve bindirme alanlarına bantlamak gerekir.

Son kat uygulamasının başında ve sonunda ürün üzerindeki basınç noktalarında Trio Plus Derz Bandı kullanılmalıdır. Paketi açarken kapak yüzeyi toz ve sudan korunmalıdır. Bandı uygulamak için temiz bir yüzey gereklidir. En fazla 4 ay içinde kapağın üstünü kapatmak gerekir.

Çatı ve cephenin yatay veya düşey bindirmesine bağlı olarak bindirme en az 10cm olmalı ve bindirme bantlanarak sağlam bir şekilde döşenmelidir. Maskelemenin başında ve sonunda yüzeye macun ile yapıştırmak gerekir. Hasar ve kesiklerin tamirinde, askı ve havalandırma baca kapaklarının birleştirilmesinde gerilime ve UV dayanımlı TrioTex SP UNI bantlar kullanılmalıdır. Rulo kapsama alanı 75 m², ideal koşullarda kapsama alanı 70 m²´dir. Paketi açarken kapak yüzeyi toz ve sudan korunmalıdır. Bandı veya macunu uygulamak için temiz bir yüzey gereklidir. En fazla 4 ay içinde kapağın üstünün kapatılması tavsiye edilir. Trio plus çatı cephe örtüleri mantolama ve giydirme cephe uygulamalarına yönelik bir sistemin parçası olup, nefes alma fonksiyonu ile bina içindeki nemi etkili bir şekilde dağıtır ve rüzgar kesme fonksiyonu ile bina içindeki soğuk ve sıcak havanın verimini artırır. Ayrıca yalıtım malzemesinin bozulmasını engeller ve tamamen su geçirmezdir. Yalıtımın dış yüzeyini yağmur ve kardan korur. 

Türkiye ve Dünya´nın herhangi bir bölgesinde sipariş taleplerini hızlı bir şekilde almakta, değerlendirmekte ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Kanyon Yapı firmasına mesai saatleri içerisinde +90 216 314 56 40 numarasından ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • EPDM Membran Üretimi
    EPDM Membran Üretimi ve üretilen ürünlerin toptan olarak satışının uygun fiyatlar üzerinden yapıldığı Kanyon Yapı´nın kurumsal sitesinden ürün ile ilgili bilgi elde edebilirsiniz. ...
  • Epdm Membran Nedir?
    Türkiye´nin en büyük EPDM Membran satış firmalarından olan Kanyon Yapı´da yer alan ürünler kısa sürede her adrese teslim edilmektedir, uygun fiyatlardan ürünlere sahip olabilmek için bizleri aramaktan asla ve asla çekinmeyin. ...
  • Bonus Taş Yünü Sipariş
    Bonus Taş Yünü Siparişi için doğru adrestesiniz. İstediğiniz adetlerde sipariş vermek için bize Kanyon Yapı müşteri hizmetleri numaralarından ulaşabilirsiniz. ...
Whatsapp