Ne Aramıştınız ?

Triotex XFire Buhar Dengeleyici

TrioTex X Fire,polyester alt ve fonksiyonel poliüretan üst olmak üzere iki katmandan meydana gelen Buhar dengeleyici su geçirimsiz ve yangına karşı davranışıi yileştirilmiş cephe membranıdır. Bindirme payı kendinden yapışkanlı olanTrioTex Plus buhar dengeleyici  ürünler kolay uygulama ve maliyet avantajı sağlar. Uygulama ve Kullanım Alanları kompozit Cephede,ahşap cephede, yatay veya düşey en az 10 cm bindirmeli olarak gergin bir şekilde serilmeli ve bini yerleri nem bariyeri ekyeri bant ile bantlanmalıdır.Buhar dengeleyici örtü uygulamasının başlangıç ve bitişinde yüzeye macun veya butil bant ile tutunması sağlanmalıdır. Ürün tipi PLUS değilse buhar dengeleyici örtü birleşimlerinde üstten nem bariyeri ekyeri akrilik bant veya yüksek UV dayanımı için TrioTexX Fire bant uygulanmalıdır. Hasar ve kesiklerin tamiri,askı ve havalandırma bacalarının örtü ile birleşimi için nem bariyeri akrilik bant  kullanılmalıdır. TrioTex X Firekorozyona dayanıklı düz başlı çivi veya zımba ile sadece bindirme bölgesinden profillere sabitlenmelidir.Buhar dengeleyici örtü ile panel arasında gerekli havalandırma mesafesi (en az 40 mm) bırakılmalıdır. Ruloların örtü alanı 75m2 kaplayacağı alan ise ideal şartlarda 70m2’dir.Ambalaj açıldığında Buhar dengeleyici örtü yüzeyini tozdan ve sudan korumak gerekir. Bant ve macunların uygulanabilmesi için temiz yüzey gerekmektedir

Triotex X Fire Cephe Çözümleri

  Triotex x fire Ahşap giydirme cephe uygulamasında
  Triotex x fireTerra cotta, granit, bazalt, seramik cephe uygulamalarında

  Triotex x fire Cam cephe uygulamalarında

  Triotex x fire Alüminyum kompozit levha uygulamasında

  Triotex x fire Açık derzli cephe giydirme sistemleri gibi tüm UVdayanımı gereken cephe uygulamalarında

  Triotex x fire Yangın performansı istenen tüm giydirme cephe sistemi uygulamalarında kullanılır. 

Tyvek Supro Plus,Nem bariyeri,gebaude,triotex,wabis,su yalıtımı,buhar dengeleyici,buhar dengeleyici örtü,tyvek solid,tyvek fire curb


Triotex X Fire Avantajları

Buhar dengeleyici Nem bariyeri Sınıfında en üst düzey yangın performansına sahip üründür. Yangın sınıfı EN 13501-1 & 11925-2’ye göre B s1 d0’dır. TrioTex X Fire’ın yangın davranışı diğer ürünlerden en az 2 basamak daha üstündür, olası bir yangın anında damlamadan külleşerek yanar ve ateş kaynağı uzaklaştığı anda yanması biter. Diğer ürünler ise damlayarak yanar ve ateş kaynağı uzaklaştıktan sonra bile bir müddet yanmaya devam eder.

Triotex X Fire Özellikle toplam duvar yüzeyinin %30’unun açık derzli olduğu hava boşluklu cephe uygulaması için tasarlanmıştır.

Triotex x fire Son derece yüksek mekanik özelliklere (çekme ve yırtılma dayanımına) sahip olan bir tasarıma sahiptir.

Triotex x fire Nefes alma özelliğiyle yapı içindeki nemi etkin bir şekilde dışarı aktarır.

Triotex x fire Rüzgarı kesme özelliğiyle yapının içindeki soğuk ve sıcak havanın verimliliğini arttırır. Ayrıca ısı yalıtımının aşınmasını önler.

Triotex x fireTamamen su geçirimsizdir. Isı yalıtımının dış yüzeyini yağmurdan ve kardan korur.

Triotex x fire Yaşlandırma testi sonuçlarına göre açık derzlerden gelen UV ve ısı etkilerine karşı dayanıklı uzun ömürlü bir üründür. Yaşlandırmada 5000 saat UV’ye maruz bırakılmıştır.

Triotex x fire Yüksek mukavemeti, tek uygulama ile uzun süre kullanılabilmesi ve ısı kayıplarını önleme özellikleri TrioTex’i çevre dostu bir ürün yapmaktadır.

Triotex x fireRahatsız edici yansımayı engelleyici bir kaplama ile donatılmıştır.  


Triotex x fire AMBALAJ 

 Rulo olarak ve polietilen ambalajda teslim edilir. Rulo ebatları: 1.5 x 50 m (veya 3.0x50m) Rulolar depolandığı alanda temiz bir zemin üzerinde yatay ya da dik konumda ve özellikle güneşten korunarak saklanmalıdır.

Triotex x fire hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp