Ne Aramıştınız ?

Tyvek Fire Curb

DuPont™ Tyvek® FireCurb® ürünü eşsiz özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Uygulamada tutuşma olması durumunda kendi kendine sönme özelliği bulunan gelişmiş bir sistemi içeren FireCurb´ta yangın söndürücü özelliği barınır. Çevresel etki anlamında minimum özellikler barındırır. Damlacık ve duman oluşumundaki azaltmalar ve halojen içermeyen alev geciktirici bir kaplama için Kanyon Yapı´dan toplu Tyvek Siparişi verebilirsiniz. Web sitemizde bulunan 0216 314 56 40 numarasından bize ulaşım sağlayabilir ve fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Tyvek Fire Curb Dupont un en üst teknolojisiyle üretilen yangın geciktirici B1 sınıfı nem bariyeri ve buhar dengeleyici ürünüdür. Yangın Yönetmeliklerine göre 21.5m ve üzeri yapılarda aranılan Euroclass A2,s1,d0 şartını sağlayan ilk ve tek buhar geçirgen,nem bariyeri buhar dengeleyici yalıtım örtüsüdür.

TYVEK FIRE CURB YANGINA DAYANIKLI NEM BARİYERİ

DuPont™ Tyvek Fire Curb Housewrap yeni ve patentli teknolojiyi kullanan ticari ve mesken yapılar için alevi ilerletmeyen su yalıtım örtüsüdür.

DuPont™ Tyvek FireCurb Housewrap tutuştuğunda kendi kendini söndüren hafif ve gelişmiş bir alevi ilerletmeyen su yalıtım örtüsüdür. Minimum çevresel etkiyle damlacıkların ve dumanın oluşumunu azaltmak için halojensiz alevi ilerletmeyen bir tabaka kullanılır. Tüm bu özellikleriyle DuPont™ Tyvek FireCurb  cephelerde taş yünü ile birlikte uygulandığında Euroclass A2,s1,d0 sertifikasına sahip ilk ve tek buhar geçişine açık su yalıtım örtüsüdür.

Koruma için Yeni Standardı Belirler

Tyvek FireCurb Housewrap, Tyvek su yalıtım örtülerinin hava ve su geçirmez ancak buhar geçişine izin vererek nefes alma özelliklerini alır ve bina güvenliğini belirgin derecede arttırabilen alevi ilerletmeyen özellikleri ekler. Tyvek B1 nefes alan su yalıtım örtüleri, alevlerin yayılmasını yavaşlatmaya veya önlemeye yardımcı olabilir, kişilerin binadan tahliye süresini geliştirir ve duvar elemanlarının yangın derecesini arttırmaya da yardımcı olur. Bungalovlardan yüksek binalara kadar tüm bina türlerinde kullanım için uygun olan Tyvek FireCurb Housewrap güvenebileceğiniz,diğerlerinden çok daha iyi ve uzun vadeli bir koruma çözümü sunar.

Tyvek Supro Plus,Nem bariyeri,gebaude,triotex,wabis,su yalıtımı,buhar dengeleyici,buhar dengeleyici örtü,tyvek solid,tyvek fire curb

Tyvek FireCurb Housewrap Faydaları

* Tyvek fire curb tutuştuğunda kendi kendini söndürür
* Tyvek fire curb yangın başladığında damlacık oluşturmaz ve alevlerin yayılımını sınırlandırır
* Tyvek fire curbYangın yönetmeliklerine göre 21.5m ve üzeri yapılarda aranılan Euroclass A2,s1,d0 şartını sağlayan ilk ve tek buhar geçirgen yalıtım örtüsüdür.
* Tyvek fire curb neredeyse başka hiçbir su yalıtım örtüsünün ulaşamayacağı Euroclass B (serbest asılan) sınıflandırmasındadır.
* Tyvek fire curb çevreye sınırlı etkisi olan halojensiz alevi ilerletmeyen bir tabaka ile yapılmıştır
* Tyvek fire curb yangın geciktirme ilavesi ile mevcut Tyvek ürün grubu ile aynı faydaları içerir
* Tyvek fire curb Yangına çok sınırlı katkı ile düşük yanıcılık ssağlar.
* Uzun vadeli yatırım koruması
* Uygulama sırasında ve sonrasında daha fazla güvenlik
* TSE EN 13501-1 Euroclass A2,s1,d0  sertifikası

DuPont Tyvek FireCurb  Housewrap Özellikleri
   

* Ürün Tipi: 2066B
* Rulo Ebatları: 1,5 x 50m
* Rulo ağırlığı: 5,5kg
* Bileşim: Alev geciktiricili kaplama ile ani ısıl bağlı doku HDPE
* Yangına tepki: EN 13501-1´e göre (taşyünüyle birlikte) A2-s1,d0
* Sıcaklık direnci: –40°C ila +100°C
* Su buharı geçiş direnci (Sd): 0,014m
* Birim alan başına kütle:   68g/m2
* İşlevsel katman kalınlığı:   175μm
* CE İşareti: Evet

CE-Uygunluk Sertifikası: Evet (0799-CPD-128)

 

Tyvek FireCurb  alev geciktirici havalandırma membranları ile binalar daha güvenlidir. Tüm inşaat malzemeleri yangında aynı şekilde davranmaz. Bir alev geciktirici havalandırma katmanı, bina sakinlerinin kaçması ve potansiyel olarak hayat kurtarması için zaman kazandırarak, bir binanın güvenlik performansını arttırmada kilit bir rol oynayabilir.

DuPont un yangın geciktirici membranolarak ürettiği , Tyvek FireCurb Housewrap - alev geciktirici havalandırma membranlarını yeni ve patentli teknolojiyi kullanarak ve Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen EuroClass B (EN13501-1) yangın reaksiyonu sınıflandırmalarını karşılayarak geliştirdi. Su geçirmez ancak buharı açık Tyvek nefes alabilir membranlara alev geciktirici madde ekleyen bu ürün geliştirme, Tyvek Fire Curb havalandırma membranlarında, standart yangın reaksiyon sınıfı E´den Euroclass B´ye kadar bir kaymaya işaret ediyor.

 

Avrupada EuroClass B ne ifade eder

Euroclass B, malzemelerin, yapı malzemelerinin ve yapı elemanlarının yangına reaksiyonunu sınıflandırmak için oluşturulan EN13501-1 yangın reaksiyonu sınıf sisteminin bir parçasıdır ve İngiltere yangın sınıfı sistemi BS476 Puan 6 veya 7´nin yerini almalıdır.

Şubat 2002´de EN13501-1 (Yapı malzemelerinin ve yangına tepki veren yapı elemanlarının sınıflandırılması) bir Avrupa Standardı oldu. Şimdi Üye Devletler bu yeni standardı uygulamalıdır ve kabul edilme oranı değişken hızlarda olmasına rağmen, Avrupa pazarında entegrasyon ve uyumlaştırma yönünde bir harekete açık bir ihtiyaç vardır.

Son teknik literatürde, ulusal yangın sınıfı sistemleri genellikle Avrupa sınıflandırmasıyla karıştırılmaktadır. Sınıflandırmanın arkasındaki norma her zaman özel dikkat gösterilmelidir. Şüphe durumunda, bilgileri üreticiden alabilirsiniz. Euroclass F´nin “test edilmemiş” için kaldığı ve Euroclass E´nin test edilen ürünlerin en düşük sınıflandırmasını temsil ettiği belirtilmelidir.

 

TYVEK Alev alma  ve Tek Yanan Öğe Testleri

Euroclass B, iki farklı teste dayanarak inşaat ürünlerinin yangın performansını tanımlar. Euroclass B sınıflandırmasını elde etmek için, alev geciktirici havalandırma membranlarının iki kategorideki test standartlarına uyması gerekir: Tutuşabilirlik Testi (EN ISO 11925 2) ve Tek Yanma Maddesi (SBI).

  • Tutuşabilirlik Testi, küçük bir aleve maruz kaldığında zarın yanıcılığını gösterir
  • Tek Yanma Maddesi (SBI), bir ürünün bir yangına potansiyel katkısını belirleyerek, o ürünün yakınında bir oda köşesinde tek bir yanma maddesi simüle eder

EuroClass B sınıflandırması verilen malzemelerin çok düşük tutuşabilirlik, sınırlı veya hiç yangına, düşük ısı salınımına ve düşük duman oluşumuna katkısı olmadığı kanıtlanmıştır. Buna karşılık, EuroClass E sınıflamasına sahip malzemelerin sadece Ateşleme Testi tarafından belirlenen standartları karşılaması ve böylece bina sakinlerine yanan bir binadan ayrılmaları için yeterli zaman tanınması gerekmektedir.

 

Piyasada Şu Anda Neler Var?

Birçok inşaat ürünü, ürünü daha kolay yanıcı hale getirmek için tasarlanmış bileşenler içerir ve bu tür alev geciktiriciler, malzemenin kütlesine eklenebilir veya kurulumdan önce veya sonra yüzey üzerinde

bir kaplama olarak uygulanabilir. Bu tedaviler, yangının önlenmesinde veya bir kez oluşturulduklarında yangının yayılmasının yavaşlatılmasında çok etkili olabilir ve bina sakinlerinin kaçması için daha fazla zaman sağlar.

Tyvek bu noktada  Fire Curb  alev geciktirici nem bariyeri ni üretti  , kısıtlı çevresel etki için özel olarak geliştirilmiş bir halojen içermeyen alev geciktirici kaplama kullanılarak oluşturulan kendi zor yanana birtabaka dır

 

Tyvek FireCurb  Housewrap

 

Tyvek Yeni farklı patentli teknolojisini kullanarak, Tyvek Fire Curb ü geliştirmiştir  FireCurb  Tyvek mukavemetini ve su direncini koruyan,çatılarda giydirme cephelerde ,çelik ve ahşap konstüksiyonlarda kullanılabilenyangın geciktirici üründür.

Tyvek  FireCurb ® , Avrupa Komisyonu´nun inşaat ürünleri direktifinin belirttiği gibi, bina ve yapımdaki artan gereksinimleri karşılayan bir çözüm sunar.


Tyvek fire curb hakkında detaylı bilgi almak için
0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular için de firmamızı çekinmeden arayabiirsiniz.

Tyvek Fire Curb SiparişiSipariş talepleriniz için çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Yangın geciktirici özellikli bu ürünü en uygun fiyatlardan Kanyon Yapı firmasından temin edebilirsiniz.

 

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp