Ne Aramıştınız ?

Vidalar

MATKAP UÇLU VİDA NEDİR NASIL KULLANILIR:

 

Matkap uçlu vidalar üç kısımdan oluşur bunların biri baş kısmıdır aluminyum ve pvc sektöründe kullanılanları iki çeşitti bunlar havşa başlı ve silindir başlı vidalardır.matkap uçlu vidaların sınıflandırması baş kısımlarına göre yapılsada baş büyüklükleri ve boylarına göre ticari faaliyetlerde satışı yapılır.ikinci kısmı gövde yani yiv kısmıdır buda boyutlarına göre sınıflandırılır.son kısmı ve ürüne ismini veren kısmı ise uç kısmı yani matkap ucudur.

Matkap uçlu vidalar ın diğer bir adıda akıllı vidadır bu isim matkap uçlu vidalar üertilmeden  önce vida saç veya benzeri metaller delinmesi sırasında önce matkapla delinir daha sonra vida bu boşluga sıkıştırılırdı. matka uçlu vidaların üretilmesinden sonra ise vidanın ucundaki sert kısım matkap ın görevini yaptığından akıllı vida olarakta sınıflandırılır.

Matkap uçlu vida kullanılırken vida baş kısmından tornavidayla tutulmalı uç kısmı belli bir devirle çevirilerek delme işlemi yapılmalıdır delme işelemi yapılınca yiv kısmı bu boşluğa kanal açacak ve kendini sıkıştıracaktır.

 

FİYAT ve DETAYLAR İÇİN BİZİ ARAYINIZ

YILDIZ HAVŞA BAŞLI MATKAP UÇLU ViDA

CROSS RECESSED COUNTERSUNK HEAD SELF DRILLlNG SCREW
SELBSTBOHRENDE SCHRAUBE MIT SENKKOPF

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için 0216 314 56 40 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Ürün Resmi
Ürün Küçük Resmi
Ürün Küçük Resmi
Ürün Küçük Resmi
Whatsapp